НАЗК направило протокол до суду на нардепа Бублика за те, що поскаржився їм на голову ОДА

У Національному агентстві з питань запобігання корупції направили до суду 8 «свіжих» протоколів про адміністративні правопорушення, які стосуються ознак недотримання законодавства щодо конфліктів інтересів. Серед тих, кому виписали протокол, є й ім’я народного депутата Юрія Бублика, – дізнався «Ні корупції!» із офіційного сайту НАЗК.

Нардеп Юрій Бублик. Фото з офіційного сайту ВРУ

Як розповідають у НАЗК, Юрій Бублик користуючись наданими йому депутатськими повноваженнями, звернувся до Національного агентства із депутатським зверненням, у якому порушувалось питання, зокрема, проведення оперативної перевірки за фактами можливого втручання голови Полтавської ОДА у процес децентралізації та об’єднання територіальних громад Полтавського району. При цьому у НАЗК вирішили, що депутат у таких діях мав приватний інтерес, зумовлений бажанням вплинути на створення об’єднаної територіальної громади,  враховуючи, що сам депутат та його брат мали намір балотуватись на посаду голови об’єднаної територіальної громади.

Нардеп Бублик, відомо із сайту парламенту, обраний  від виборчого округу №145, що на Полтавщині, як представник ВО «Свобода», є позафракційним.

Крім нардепа, інформують у НАЗК, протоколи складено також щодо прокурора Виноградівського відділу Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області Бігорі Ярослава Ярославовича, начальника відділу освіти, молоді та спорту Семенівської РДА Полтавської області Лопати Людмили Віталіївни та екс-директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Руденка Ростислава Євтуховича.

У НАЗК деталізують: Ярослав Бігорі отримав на виконання заяву голови КР Виноградівського районного громадського формування «Апологет» з охорони громадського порядку і державного кордону про вчинення посадовими особами Виноградівського відділення поліції в Закарпатській області (далі – Виноградівський ВП) кримінального правопорушення у зв’язку з неправомірним, на думку автора заяви, рішенням Виноградівського ВП щодо відмови в погодженні статуту відповідного громадського формування. Підготовку листа про відмову здійснював начальник сектору превенції патрульної поліції Виноградівського ВП, який є рідним братом прокурора.

Однак Ярослав Бігорі не повідомив свого безпосереднього керівника про реальний конфлікт інтересів, який виник у зв’язку з дорученням йому розгляду заяви, та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів: розглянув заяву, не вніс відомості про можливе кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань у порядку статті 214 КПК та перенаправив  таку заяву на розгляд до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області.

Ще 2 протоколи складено стосовно Людмили Лопати. Посадовець не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів та взяла участь в ухваленні рішення атестаційної комісії відділу, який вона очолює, під час розгляду кандидатури її чоловіка на зайняття вакантної посади директора Семенівського НВК № 1 ім. М.М. Хорунжого.

Ростислав Руденко, обіймаючи посаду директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, не повідомив  директора Координаційного центру з надання правової допомоги про наявність у нього реального конфлікту інтересів та в умовах такого конфлікту уклав у  2017 та 2018 роках контракти з адвокатом, який є його сином. За відповідними фактами складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення.

Чи дійсно усі згадані особи допустили адміністративне правопорушення – повинен вирішити суд. У разі, якщо суд підтвердить їх провину, посадовці сплатять штраф у розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.