Мера Сколе та його юристку суд визнав винними у корупції. Справа на апеляції

Міського голову Сколе (Львівщина) каденції 2010-2015 років Володимира Москаля Стрийський міськрайонний суд визнав винним за статтями 368 та 366 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 6 з половиною років, – дізнався «Ні корупції!» із вироку судді Василя Бораковського від 15 березня.

Стаття 368 – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою; стаття 366 – службове підроблення.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Разом із головою покарання за «корупційною» 368 статтею присуджено і жінці, яка надавала юридичні послуги Сколівській міській раді у період 2015 року – позбавлення волі на 5 з половиною років.

Винними посадовців визнано у тому, що вони вимагали та одержали 18 тисяч гривень хабаря від підприємця за здачу в оренду приміщення магазину. Самі обвинувачені своє вини не визнали і подали апеляцію.

Як можна дізнатися і матеріалів справи, у липні 2015 року місцева влада Сколе публічно оголосила конкурс на оренду  нежитлового приміщення на першому поверсі прибудови до житлового багатоквартирного будинку. Як встановило слідство, підприємцеві що захотів взяти приміщення під роботу магазину торгівлі секонд-хендом, юристка міськради, а згодом і міський голова, повідомили про «необхідність» надати їм 18 тисяч гривень.

За ці гроші чиновники обіцяли сприяти у перемозі на конкурсі, зменшити офіційну орендну плату, а в перспективі – і викупити приміщення.

У серпні 2015 року підприємець, що проходить у справі свідком, передав юристці готівкою 18 тисяч. Одразу після цього підприємець отримав від міського голови усі необхідні документи. Власне, тут слідство висунуло міському голові додаткове обвинувачення у службовому підроблені, оскільки виникло питання щодо достовірності проведення засідання виконкому, на якому нібито було погоджено перемогу на конкурсі підприємця за право оренди приміщення.

Після отримання грошей, як встановила слідство, міський голова та юристка прямо у приміщенні Сколівської міської ради розподілили між собою готівку. І вже після цього їх затримали працівники поліції.

У суді міський голова Сколе 2010-2015 років вину не визнав і відмовився надати покази суду на підставі статті 63 Конституції України. Під час судових дебатів та останнього слова обвинувачений мер пояснив, що зібрані по справі докази є неналежними, обвинувачення необґрунтоване і дана справа є наслідком політичного переслідування.

Обвинувачена юристка вину у пред'явленому їй обвинуваченні також не визнала, у судовому засіданні показання суду надавати теж відмовилася. Під час судових дебатів та останнього слова юристка пояснила, що не вчиняла жодних правопорушень, обвинувачення ґрунтується на припущеннях, не має предмету правопорушення і докази по справі отримані із порушенням процесуального законодавства.

Власне, сторона захисту обвинувачених намагалася у суді оскаржити саму процедуру проведення слідчих дій і на цій підставі вилучити зі справи певні докази. Попри це суддя Бораковський у своєму вироку став на сторону обвинувачення.

Підозрюваних, як уже згадано, визнано винними у скоєному і, крім реальних термінів позбавлення волі, присуджено ще й конфіскацію майна та заборону на три роки займати державні посади.

Скрін із сайту Судової влади України

Цей вирок суду не набув законної сили, оскільки обвинувачені подали апеляцію. Як дізнався «Ні корупції» із даних ресурсу Судової влади України, засідання призначене до судового розгляду у Львівському апеляційному суді на п’ятницю, 13 липня.