Юрист, який «допоміг» подружжю відчужити квартиру з іпотеки, постане перед судом

У 2012 році юрисконсульт одного з банків від імені начальника відділу склав завідомо неправдивий офіційний документ – лист з проханням зняти заборону відчуження нерухомого майна – 4-кімнатну квартиру у Хмельницькому, – яка була в іпотеці цього ж банку. Документ юрисконсульт  підписав, завірив печаткою та надав нотаріусу, – дізнався «Ні корупції!» із інформації прес-служби прокуратури Хмельницької області.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

На підставі недостовірного листа приватний нотаріус із державних реєстрів вилучив запис щодо нерухомості, які обмежували можливість її продажу.

Як констатують у прокуратурі, в результаті таких неправомірних дій службовця банку чотирьохкімнатна квартира у Хмельницькому вартістю близько 1 млн грн, яка перебувала в іпотеці банку для забезпечення виконання місцевою мешканкою та її чоловіком грошових зобов’язань за отриманими ними кредиту на понад 183 тис доларів США, була продана. Отримані гроші власники квартири банку за кредитними зобов’язаннями не повернули.

Прокурор Хмельницької області Олег Синишин повідомив про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки), частиною 2 статті 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Хмельницька місцева прокуратура направила обвинувальний акт до Хмельницького міськрайонного суду. Саме там тепер повинні визначити, чи є у діях юриста злочин і яку він повинен понести відповідальність.