Поліцейські збільшили ціну хабаря для себе, відтак підозрюваний поскаржився

Посадовець кримінального блоку поліції Знам’янки (Кіровоградська обл.) та його підлеглий, погрожуючи притягненням до відповідальності місцевому мешканцю, вимагали від нього 25 тисяч гривень «відкупних», – інформує офіційний сайт Національної поліції.

З місця події. Фото з офіційного сайту Національної поліції

Як деталізують правоохоронці, до Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України звернувся житель міста Знам’янка. Чоловік розповів, що двоє співробітників місцевого відділу поліції вимагають з нього гроші.

Після проведеної перевірки оперативники внутрішньої безпеки поліції встановили, що знайомий заявника запропонував йому заробити «легких» грошей. Для цього потрібне було фото, яке чоловіки вклеїли до чужого паспорта. На цей документ спільники оформили кредит в одному з банків на 27 тисяч гривень. Частину готівки розділили між собою.

Але наступного дня до заявника навідалися працівники поліції. У відділку йому пояснили, що за аферу доведеться нести відповідальність. Щоправда, запропонували і «альтернативу»: за 10 тисяч гривень хабаря справу можна вирішити в обхід закону.

Однак невдовзі заступник начальника кримінального блоку поліції та один з його підлеглих почали вимагати більше: 25 тисяч гривень. Тоді підозрюваний чоловік і прийшов до внутрішньої безпеки НПУ.

За матеріалами Кіровоградського УДВБ НПУ військовою прокуратурою Кіровоградського гарнізону було розпочато кримінальне провадження за фактом вимагання хабаря.

У службовому кабінеті 36-річний майор та 27-річний лейтенант поліції одержали від чоловіка бажану суму неправомірної вигоди, але відразу були затримані спільними діями працівників внутрішньої безпеки НПУ, УСБУ та військової прокуратури.

Гроші вилучено, у якості речових доказів. Вирішується питання щодо оголошення підозри викритим на хабарництві поліцейським. Посадовець поліції в порядку статті 208 КПК України вже поміщений до ізолятора тимчасового тримання.

У поліції нагадують, що одночасно не вдасться уникнути відповідальності за використання підроблених документів і самому заявникові. Над його справою працюють правоохоронці.