У фігуранта справи НАБУ колишня дружина відсудила половину майна

Суд розірвав шлюб колишнього заступника директора ДП «Держзовнішінформ» Руслана Філіна і визнав за його екс-дружиною право власності на половину майна. Про це пише сайт «Судовий репортер» з посиланням на рішення судді Солом'янського райсуду Сергія Коробенка.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як інформує «Судовий репортер», позов про розірвання шлюбу подала екс-дружина обвинуваченого – Олена Філіна. Жінка повідомила, що подружнє життя розладналося і з січня 2018-го вони не підтримують шлюбних стосунків, проживають окремо. Через відсутність взаємної любові її колишній чоловік не здатний підтримувати нормальну атмосферу в сім'ї, піклуватися про побудову сімейних відносин. На даний момент жінка вважає, що спільне господарство та сумісне проживання неможливе, шлюб існує лише формально, вона має намір створити сім'ю з іншим чоловіком, а тому просила шлюб розірвати.

Екс-дружина повідомила, що за період шлюбу ними придбано майно, яке записано на чоловіка, але має статус спільної сумісної власності. Це будинок, земельна ділянка, машиномісце і мотоцикл.

Суд позов задовольнив і визнав за кожним право на половину майна.

Водночас, зазначає «Судовий репортер», відомо, що у квітні 2017-го суд арештував майно Руслана Філіна у зв'язку з оголошенням йому підозри детективами НАБУ. Але суд, який розглядав питання розлучення, вважає, що ці обставини не впливають на право жінки визначити свою частку у спільному майні з колишнім чоловіком, оскільки арешт стосується лише майна, власником якого є він сам.

«Судовий репортер» нагадує, що у вересні 2017-го обвинувальний акт стосовно екс-директора та екс-заступника директора ДП «Держзовнішінформ», підозрюваних у розтраті 9,87 млн грн, скеровано для розгляду по суті до Голосіївського райсуду м. Києва.

За версією слідства, у період з травня 2013 року по лютий 2014 року посадовці, зловживаючи службовим становищем, здійснили безпідставне перерахування 9,87 млн грн від ДП «Держзовнішінформ» на рахунки низки приватних компаній з ознаками фіктивності.

Зокрема, Філіну інкримінується, що він підписав 56 актів приймання-передачі послуг з ТОВ «Семикс», ТОВ «Транслем» і ТОВ «Мета- Днепр» на 1,9 млн грн.

Екс-директор «Держзовнішінформу» В'ячеслав Корітко підписав 297 актів приймання-передачі послуг з формування баз даних з ТОВ «В.Г.М.», ТОВ «Семикс», ТОВ «Торг Консар», ТОВ «СБ «Парус», ТОВ «Мета-Днепр», ТОВ «Транслем» на загальну суму 7, 9 млн грн.

Корітко перебуває у національному розшуку. Детективи НАБУ та прокурори САП отримали дозвіл на здійснення стосовно нього спеціального досудового розслідування.