НАБУ зацікавилося, чи заволоділи бюджетними грошима працівники «Київзеленбуду»

Детективи Національного антикорупційного бюро підозрюють, що у 2016-2017 рр. службовці комунального об’єднання «Київзеленбуду» заволоділи бюджетними коштами під час закупівлі за завищеними цінами імпортного обладнання за попередньою змовою з ТОВ «Клімтехінвест», ТОВ «Фірма «Скала» та ТОВ «Технопрофсервіс». Про це написала Анна Камєліна у «KиевVласті», – повідомляють «Наші гроші».

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

НАБУ встановило, що в 2016-2017 рр. всього на техніку було витрачено понад 130 млн грн.

Як встановило НАБУ, ціни на закуплену КО «Київзеленбуд» техніку були завищені. Детективи вважають, що службовці комунального підприємства не тільки заволоділи грошима у змові з приватними фірмами, а також провели фінансові операції з коштами, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, здійснюючи банківські перекази в особливо великому розмірі на рахунки підприємств-нерезидентів під виглядом оплати за поставлене обладнання.

В рамках розслідування суд надав детективам НАБУ доступ до інформації про абонентські номери керівників ТОВ «Клімтехінвест» і ТОВ «Фірма «Скала», які знаходяться у АТ «Київстар».

За даними видання, є ймовірність, що детективи НАБУ можуть звернутися за міжнародною правовою допомогою до посадових осіб компетентного органу Італії, щоб отримати документи про господарські операції фірм-виробників техніки – RCM S.p.A, Alke і Technological Systems by Moro.

Власником та керівником харківського ТОВ «Клімтехінвест» є Олександр Некіпєлов. Як повідомляли «Наші гроші», він раніше керував ТОВ «Лоска» з оточення Віктора Остапчука – екс-начальника ДП «Південна залізниця» і нардепа від партії «Відродження».

Засновником харківського ТОВ «Фірма «Скала» є Дмитро Рогач, керівник Микола Бойменко.

Власником та керівником теж харківського ТОВ «Технопрофсервіс» є Володимир Баранець.

В.о. гендиректора КО «Київзеленбуд» з травня 2018 р. є Наталія Бєлоусова. З липня 2016 по травень 2018 року «Київзеленбудом» керував Михайло Наконечний.

«Наші гроші» відзначають, що у 2000-х роках екс-гендиректор «Київзеленбуду» Михайло Наконечний працював у фірмах, пов’язаних з головою Шевченківської РДА Віктором Пилипишиним («Стоїк-плюс»), був помічником нардепа Пилипишина у складі Блоку Литвина.