Посуд у садки куплять за майже півтори мільйона, учасник вимагає результати торгів скасувати

Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації придбає за 1 мільйон 424 тисячі 714 гривень 15 088 одиниць посуду для садків району у ПП «Фірма Канфар приватне підприємство», – дізнався «Ні корупції» із даних ресурсу держзакупівель «ProZorro».

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Саме пропозиція згаданого підприємства виявилася найдешевшою із чотирьох. Стартова ціна закупівлі була оголошена на рівні 1 685 000, таким чином бюджет зекономив 260 тисяч гривень.

Один із учасників аукціону – ТОВ «ТТ-Сінергія» – у записі від 2 липня вказує, що товар фірми-переможця не відповідає тендерній документації, зокрема – нема висновку державно-санітарно епідеміологічної експертизи щодо однієї з марок посуду від виробника ТОВ «Посударь»; нема дитячих малюнків на чашках та тарілках. Також у «ТТ-Сінергії» твердять, що два учасники – переможець та ТОВ «Посударь» є пов’язаними особами, оскільки ТОВ «Посударь» є виробником посуду марки «Посударь», і саме цю марку, серед інших, пропонує поставити і фірма-переможець.

Як відомо, згідно із законодавством, в аукціоні не можна брати участь двом пов’язаних між собою учасникам.

«У випадку, коли зазначені зауваження не будуть прийняті до уваги, вимушені будемо звернутися до правоохоронних органів та відповідних органів оскарження», – резюмували у ТОВ «ТТ-Сінергія».

На це замовник закупівлі наступного дня, 3 липня, відповів:

«1. Щодо питання по відсутності санітарно-гігієнічних висновків на ТМ «Посударь»:

ТОВ «Посударь» розробив свою ТМ дитячого малюнку, який наноситься на посуд LUMINARC, санітарно-гігієнічні висновки надані саме на посуд Luminarc та окремо на деколь.

  1. Щодо «пов‘язаності» осіб: ніяких ознак «пов‘язаності» між ПП «Фірма «Канфар» та ПТОВ «Посударь» не виявлено. А бути конкурентами по торгам не є ознака «пов‘язаності».
  2. Щодо питання відсутності дитячого малюнку: в таблиці відповідності технічним вимогам учасник прописав саме тарілки та чашку з дитячим малюнком «Баранці»».

5 липня у своїй відповіді «ТТ-Сінергія», серед іншого зазначає, що з доводами замовника не погоджується і вимагає відмінити рішення про визначення переможця.

«Ми підтримуємо попередню вимогу, про те, що ПП “Фірма Канфар” не надав висновок державно-санітарно епідеміологічної експертизи на посуд склокерамічний, малюнок дитячий «Баранці» «Дрім&Тім» (ТМ «Посударь»), виробником якого є ТОВ «Посударь», Україна. Вимагаємо, переглянути та скасувати рішення про визнання переможцем, оскільки пропозиція учасника ПП “Фірма Канфар” та надані документи не відповідають дійсності. Тобто Тендерна документація, що не відповідає технічній частині, повинна бути відхилена», – наголосили у «ТТ-Сінергії».

Станом на 14.00 6 липня замовник не відповів на коментар учасника.

З даних аналітичної платформи YouControl стало відомо, що переможець – «Фірма Канфар приватне підприємство» – зареєстрована у 2000 році у Києві, сьогодні її засновник та керівник – громадянка Людмила Ульянова. Торік фірма отримала держзамовлень на 6 мільйонів 939 тисяч, а цьогоріч – вже на 1 мільйон 564 тисячі.