Підприємець запропонував податківцю 70 тисяч хабаря

Підприємець із Києва запропонував працівнику Державної фіскальної служби 70 тисяч гривень хабаря. Натомість «просив» звільнити його від відповідальності за виявлення порушень податкового законодавства на більше мільйона гривень, – стало відомо із повідомлення відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

З місця події. Фото з офіційного сайту Генпрокуратури України

Як відзначають у прокуратурі, досудовим розслідуванням встановлено: за результатами проведеної планової перевірки у суб’єкта підприємницької діяльності було встановлено ряд порушень податкового законодавства на загальну суму близько 1,15 млн грн. У подальшому зазначена особа, маючи на меті ухилитися від податкових санкцій, вирішила надати через посередника неправомірну вигоду головному державному ревізору-інспектору відділу планових перевірок самозайнятих осіб управління контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб ГУ ДФС в м. Києві за не відображення в акті перевірки усіх виявлених порушень та не нарахування в повному обсязі штрафних санкцій, які необхідно було б сплатити до державного бюджету за результатами перевірки діяльності підприємця.

Як результат – 3 липня хабародавця викрито в наданні неправомірної вигоди в сумі 70 тис грн службовій особі ДФС в м. Києві.

Тепер підприємцю, що намагався вручити хабаря, загрожує відповідальність за статтею 369 Кримінального кодексу – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі.