Директора лабораторії та його заступника підозрюють у хабарі за «потрібні» висновки

Директора державної лабораторії у Житомирі та його заступника правоохоронці підозрюють у тому, що вони останні два роки за суму від 1 000 і до 20 000 гривень видавали «потрібні» висновки щодо якості харчової продукції, яку досліджували. Минулого тижня обом повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 366 (Службове підроблення) та частиною 3 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Про це «Ні корупції!» стало відомо із повідомлення прес-служби прокуратури Житомирської області.

Посадових осіб підозрюють у тому, що вони систематично, протягом 2017-2018 року за грошову винагороду у розмірі від 1 000 до 20 000 грн видавали в інтересах суб’єктів господарювання завідомо неправдиві висновки щодо якості досліджуваної продукції, – відзначають у прокуратурі. – Таким чином, до споживачів потрапляли значні партії продукції різного асортименту – молочні та м’ясні вироби, зернові тощо без проведення обов’язкових лабораторних досліджень та відбору проб.

Правоохоронці додають, що з метою приховання слідів підозрювані отримували гроші шляхом поповнення банківських рахунків, відкритих на інших осіб.

Дії підозрюваних були викриті слідчим відділом прокуратури області спільно з відділом боротьби з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Житомирській області.