Працівниця ДМС за незаконне отримання грошей відбулася штрафом на 25 з половиною тисяч

Працівницю Червоноградського міського сектору Головного управління Державної міграційної служби (Львівська обл.) суд визнав винною за «корупційною» статтею Кримінального кодексу України 369-2 – зловживання впливом. Як покарання засуджена отримала штраф у 25 500 гривень. Натомість суд відмовив у конфіскації автівки обвинуваченої, також у вироку не йдеться про заборону обіймати державні посади.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Про подробиці кримінальної справи на Львівщині сайт «Ні корупції!» дізнався із вироку Червоноградського міського суду, який уже набув законної сили.

Як йдеться у матеріалах, жінка, працюючи на посаді головного спеціаліста Червоноградського міського сектору Головного управління ДМС України у Львівській області, перебувала у дружніх стосунках із працівниками Головного управління ДМС України у Львівській області та була взмозі здійснювати незаконний вплив на прийняття ними рішення щодо прийняття до громадянства України.

У період із 7 вересня по 9 грудня 2015 року обвинувачена одержала неправомірну грошову вигоду у розмірі 800 доларів США, що згідно з тогочасним офіційним курсом НБУ становило 18 039,4 грн., та ще 400 грн. від громадянки іншої держави. За ці гроші остання мала отримати посвідку на постійне проживання та потенційне отримання громадянства України.

У судовому засіданні обвинувачена посадовець ДМС свою вину визнала повністю.

Свої покази, як свідки, суду дали і працівники ДМС, і чоловіки обвинуваченої та іноземки, від якої вимагалися гроші. Жінка, від якої вимагалися гроші, теж проходила по справі як свідок.

Заслухавши усі сторони, суддя Микола Новосад врахував щире каяття жінки у вчиненому, як обставину, що пом’якшує покарання. Обставин, що обтяжують покарання, суддя Новосад не встановив. Також суд врахував, що обвинувачена є людиною молодого віку, раніше не судимою, позитивно характеризується, одружена, має на утриманні двох малолітніх дітей.

«Виходячи з наведених вище обставин в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що виправлення обвинуваченої та запобігання вчиненню нею нових злочинів можливе при призначенні їй покарання  у виді штрафу», – йдеться у вироку.

Суд відмовив прокурору у вимозі конфіскувати автомобіль, який належить засудженій.

Відтак суддя Новосад, який є і головою Червоноградського міського суду, ухвалив: підозрювану визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 369-2 КК України, та призначити їй покарання у виді штрафу 1 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 25 500 гривень. Апеляції ні засуджена, ні прокуратура не подавали,  відтак вирок суду першої інстанції в кінці березня набув законної сили.