НАБУ зацікавилося незаконним вивезенням бурштину на Львівській митниці

За інформацією Національного антикорупційного бюро України, у 2017 році через пости Львівської митниці ДФС без належного митного оформлення вивезено бурштину на понад 2 мільйонів доларів. Про це стало відомо з ухвали Солом'янського суду Києва від 20 червня, – інформує «Судовий репортер».

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

З січня 2018-го розслідується справа щодо можливого зловживання службовим становищем посадовцями Львівської митниці ДФС та їх причетність до схеми незаконного вивезення бурштину з митної території України.

Спочатку справою займалась прокуратура Львівської області, а потім її передали в Національне антикорупційне бюро.

Як відзначає «Судовий репортер», слідчими встановлено, що у 2017 році через митні пости «Рава-Руська» та «Краковець» Львівської митниці ДФС без необхідних митних формальностей вивезено бурштину на суму понад 2 млн доларів. На митниці автомобілі документувалися як такі, що їдуть без багажу.

Водночас у поданих для митного оформлення документах до митних органів Республіки Польща зазначено, що продавцем бурштину є компанія Avesta Line Limited (Гонконг). Ця фірма вказувала електронну скриньку. Детективи НАБУ через суд отримали доступ до інформації про користувача е-мейла, що фігурує у справі.