Призначення аудитора НАБУ за квотою Президента хочуть скасувати у суді

Центр протидії корупції, Transparency International Україна та Автомайдан подали у суд на Президента Петра Порошенка через порушення закону та призначення на посаду аудитора НАБУ Павла Жебрівського, – повідомляє офіційний сайт Центру протидії корупції.

Новопризначений аудитор НАБУ Павло Жебрівський. Фото з відкритих джерел

Активісти вимагають позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування Указу Президента. Причина — відсутність у Жебрівського досвіду роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.

Згідно зі статтею 26 Закону “Про Національне антикорупційне бюро” аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях. Павло Жебрівський, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи не має. І згодом сам підтвердив це журналістам.

Незаконне призначення на посаду аудитора НАБУ Жебрівського ставить під сумнів весь результат аудиту. Повноваження такого аудитора можна легко оскаржити в суді, а разом із цим — і весь висновок аудиту, – зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. – Аудит НАБУ не може стати інструментом розправи з уже ненависним для багатьох політиків антикорупційним органом”.

Виконавчий директор українського представництва глобального антикорупційного руху Transparency International Ярослав Юрчишин заявив: “Президент не скористався можливістю призначити за своєю квотою в комісію авторитетного міжнародного фахівця з досвідом проведення аудиту правоохоронного органу. Прикро, але це його право і його вибір. Однак, ми наполягаємо на тому, щоб вимоги закону були дотримані і всі члени комісії відповідали прописаним критеріям”.

У ЦПК нагадують, що 19 червня Порошенко підписав указ про призначення Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.