Справа заступника центру зайнятості у Миколаєві: домашній арешт, відсторонення, арешт квартир

Заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості, якого підозрюють в отриманні хабаря, станом на сьогодні перебуває під домашнім арештом, його відсторонено від займаної посади, на його нерухомість накладено арешт, тобто позбавлено права продавати чи вчиняти будь-які інші дії. Це – перші наслідки розслідування під процесуальним керівництвом військової прокуратури, про які «Ні корупції» дізнався із даних Єдиного державного реєстру судових рішень.

Під час обшуку чиновника. Фото з офіційного сайту СБУ

Як детально інформував наш сайт у травні із посиланням на прес-центр СБУ, правоохоронці підозрюють одного з керівників центру зайнятості в організації механізму систематичного отримання «відкатів» від підприємців за реалізацію проектів за бюджетні кошти. Оперативники спецслужби твердять, що задокументували – чиновник вимагав від місцевих підприємців 300 тисяч гривень за забезпечення укладання договорів на поставки товарів та виконання робіт для центру. Сума «відкату» становила 20-30% розміру контракту.

Сьогодні, як можна зрозуміти із даних реєстру судових рішень, досудове слідство ведуть представники поліції, а саме – слідче управління Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.

24 травня слідча суддя Центрального районного суду Миколаєва Світлана Гречана частково задовольнила клопотання слідчого про арешт підозрюваного. Представник поліції просив тримати обвинуваченого під вартою, натомість суддя присудила цілодобовий домашній арешт на 2 місяці, тобто – до 24 липня. Тепер підозрюваний не має права без дозволу правоохоронців виходити з приміщення місця свого проживання. Також підозрюваного зобов’язано здати закордонний паспорт.

Іншою ухвалою суддя того ж дня і фактично на такий же термін відсторонила підозрюваного від займаної посади. При цьому, відомо з тексту ухвали, захист підозрюваного просив не відстороняти заступника директора із роботи, оскільки це «позбавить його можливості займатися господарською діяльністю, а відповідно – засобів для існування».

29 травня суд наклав арешт на майно, вилучене в ході обшуку кабінету підозрюваного –  4 500 та 72 гривні, мобільні телефони «Iphone 5s» та «FLY». Ці речі визнано речовими доказами у справі.

Того ж дня іншою ухвалою суддя Світлана Гречана наклала арешт із забороною будь-кому здійснювати відчуження та розпорядження щодо квартири посадовця та 1/3 частки іншої квартири.

Остання ухвала щодо справи підозрюваного заступника директору обласного центру зайнятості Миколаївщини, оприлюднена у Реєстрі, датується 4 червня. Як випливає з її змісту, слідчий поліції просив суд залучити експерта для проведення експертизи. Це клопотання суддя повернула слідчому поліції, тобто – не задовольнила. Як йдеться у тексті ухвали судді Світлани Гречаної, «КПК не передбачає звернення слідчого з клопотанням про залучення експерта, приходжу до висновку, що клопотання оформлене неналежним чином та таке необхідно повернути особі, яка його подала».

Нагадаємо, правоохоронці інкримінують підозрюваному заступнику директора Миколаївського обласного центру зайнятості злочин, відповідальність за який передбачена частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.