Скасовано рішення про догану судді, який дозволив НАБУ обшукати голову суду

Верховний Суд скасував рішення Вищої ради правосуддя про притягнення судді Галицького районного суду Львова до дисциплінарної відповідальності за нібито порушення Кримінального процесуального кодексу України під час розгляду клопотання детективів НАБУ на проведення обшуків у голови Окружного адміністративного суду Києва Це випливає із Постанови Верховного Суду від 14 червня, – інформує офіційний сайт НАБУ.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як зазначається на сайті, Національне антикорупційне бюро вітає дане рішення і сподівається, що після нього тиск на суддю, який прийняв законне рішення, повністю припиниться.

У НАБУ нагадують, що у травні 2017 року в рамках розслідування кримінального провадження за фактом можливого незаконного збагачення і декларування недостовірної інформації головою Окружного адміністративного суду Києва детективи НАБУ звернулися до Галицького районного суду м. Львова з клопотанням про надання дозволу на здійснення низки обшуків, в тому числі за місцем роботи голови цього суду.

Після вивчення наданих детективами матеріалів, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова Віталій Радченко частково задовольнив клопотання НАБУ. Після проведення обшуку, заступник голови окружного суду Володимир Келеберда, який на момент обшуку виконував обов’язки голови суду, подав скаргу до Вищої ради правосуддя. В результаті Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя винесла судді Радченку сувору догану, мотивувавши своє рішення тим, що він як суддя Львівського суду нібито не мав права розглядати клопотання про обшук у Києві, а перелік речей, які суд дозволив детективам вилучити, був недостатньо конкретним. При цьому дисциплінарний орган не взяв до уваги, що сам голова Окружного адміністративного суду Києва, кабінет якого обшукувався, не подавав жодних скарг до Національного бюро, прокуратури чи суду, та не вимагав повернення майна, вилученого під час обшуку на його робочому місці.

Оскарження рішення Дисциплінарної палати у Вищій раді правосуддя не принесло результатів — попри те, що Вища рада правосуддя визнала відсутність порушення територіальної підсудності, рішення залишилося в силі без будь-яких змін.

14 червня новостворений Верховний Суд за результати розгляду скарги судді  Галицького районного суду м. Львова, скасував рішення Вищої ради правосуддя, яким було залишено без змін винесену йому догану.

У НАБУ додають, що розслідування кримінального провадження за фактами можливих правопорушень з боку голови Окружного адміністративного суду Києва триває. Наразі детективи НАБУ очікують відповіді на міжнародно-правові доручення, надіслані до компетентних органів інших держав з метою отримання інформації, що може мати доказове значення у кримінальному провадженні.