Сержант взяв гроші від солдата за вплив на капітана. Отримав штраф на 13 600 гривень

Старший сержант, командир взводу зв’язку однієї із військових частин на Волині вирішив взяти від солдата гроші, аби «вирішити» проблему останнього із дисциплінарною відповідальністю за вживання алкоголю. В підсумку отримав судимість за «корупційною» статтею та покарання у вигляд штрафу на 13 600 гривень.

Про деталі цієї справи «Ні корупції!» дізнався із вироку Луцького міськрайонного суду від 22 березня, який уже набув законної сили.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як йдеться у матеріалах справи, старший сержант налагодив із офіцером – помічником начальника штабу, капітаном, – товариські відносини. І, як можна зрозуміти, вирішив використати ці відносини для особистого збагачення.

Так, обвинувачений у листопаді 2017 року запропонував одному із солдатів, який під час служби вживав алкогольні напої, віддати йому 5 тисяч гривень. Натомість сержант запевнив, що вплине на капітана з тим, аби солдата-порушника не було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вживання алкоголю під час служби.

В підсумку військовослужбовець отримав за свою «послугу» 3 тисячі, які були перераховані йому на банківську картку. Це задокументували та викрили працівники Служби безпеки України.

Такі дії сержанта кваліфіковані за «корупційною» статтею 369-2 КК України – зловживання впливом.

Під час досудового провадження старший сержант повністю визнав свою провину та уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Враховуючи це, а також те, що злочин обвинувачений робить вперше та щиро кається, суддя В.Покидюк визнав старшого сержанта винним та присудив штраф у 800 неоподаткованих мінімумів, що становить 13 600 гривень. Обвинувачений апеляції не подавав, у квітні вирок суду першої інстанції набув законної сили.