Богуслав — місто з великою історичною та культурною спадщиною, що розкинулось по обидва береги живописної річки Рось. Начебто і люди привітні, і природа надихає на гарні справи. Проте, як з'ясувалось, не все в цьому мальовничому містечку спонукає на гарні вчинки — є певні дійові особи які мабуть не дуже бажають щоб місто залишалось екологічно чистим та охайним, адже ігнорують той факт що майже в центрі населеного пункту відбувається узаконення самозахвату та будівництва екологічно-небезпечного об’єкта.

 Отже, в центральній частині міста між вулицями Шевченка та Стадіонна без наявних документів на земельну ділянку, на площі, що дорівнює приблизно 2 гектари  в 2016 році побудовано нові цехи промислового підприємства яке розпочало виробничий процес. Мешканці прилеглих будинків постійно відчувають різкий запах схожий на запах ацетону та фарби, а при виробництві цех продукує великий шум, який заважає комфортно перебувати в приміщенні квартири навіть при закритих вікнах і дверях.

 Крім того, при проведенні земельних робіт, забудовники рекультивували частину польського кладовища. При цьому частину людських кісток захоронень згорнули в провалля та засипали таким чином, що окремі кістки залишились сторчати із землі. Фотографії надано громадським активістом Карпенко Аркадієм.

Чи намагались мешканці донести інформацію до влади та правоохоронних органів? Намагались! Якими були дії громади? З наявних документів видно, що мешканці прилеглих будинків вжили заходів для того, щоб місцева влада була проінформована та відреагувала на незаконне.

Владу та місцевих депутатів було проінформовано про будівництво на земельній ділянці, яка не знаходиться у власності підприємства та належить місцевій громаді.

2. Було проінформовано правоохоронні органи

  1. Надіслано відповідного листа до Екологічної інспекції Київської області

ВСТАВКА 3

3. Проінформовано Богуславського міського голову

4. Навіть надіслано звернення на Київську обласну прокуратуру, в якому прокуратуру проінформовано що Богуславський міський голова та міська рада не вживають заходів реагування на явно незаконні дії забудовника-порушника.

5. Надіслано відповідну скаргу до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, яка в свою чергу зобов'язана реагувати та виносити відповідні приписи у випадку виявлення порушення законодавства України в сфері будівництва.

6. Вражає й те, що Голова Богуславської райдержадміністрації (зараз вже звільнений) відреагував на порушення, та надіслав відповідні звернення до правоохоронних органів. І саме за цим зверненням було порушено кримінальне провадження.

Мене,  як і пересічних богуславчан, мабуть цікавить саме кінцевий результат та — реакція влади, правоохоронних органів щодо згортання незаконного будівництва і повернення земельної ділянки громаді.

Але “Не так сталось як гадалось”. В підсумку правоохоронні органи фактично проігнорували повідомлення, і не побачили складу кримінального злочину в захопленні земельної ділянки.

Державна архітектурно-будівельна інспекція зробила вигляд що вживає заходів, натомість вже понад рік остаточної відповіді заявник так і не отримав.

А  міська рада, як і передбачалось частиною громадських активістів Богуслава, розпочала процес узаконення самовільного захоплення земельної ділянки. Так, 4 червня 2016 року Богуславська міська рада приймає рішення № 147-08-7, яким надали дозвіл на Розробку детального плану.

 І Богуславський міський голова В.Дяченко не вагаючись підписує це рішення, тим самим чітко окресливши свою позицію і взявши сторону не громади з її зверненнями, а приватного підприємства яке незаконно захоплює земельну ділянку майже в центрі міста. При цьому підпорядкований В.Дяченку, новостворений відділ державного будівельного контролю надає формальну відписку, і не вживає будь яких заходів щодо заборони незаконного будівництва.

Тобто, із наявних матеріалів вбачається що місцева влада та правоохоронці Богуслава стали на сторону забудовника.

Хто ж цей таємничий забудовник, який може спокійно забрати майже 2 гектари землі в місті, розрівняти старе кладовище, побудувати цех та запустити виробництво без відповідних дозволів?

ТОВ “НВП”ТЕМП 3000”

Саме це товариство і є тим загадковим підприємством, яке не боїться ні богуславської міської влади, ні місцевих правоохоронцівХто ж стоїть за цією юридичною особою і які причину такого відвертого нахабства по відношенню до богуславчан?

Свою діяльність підприємство розпочало з 1989 року, ще в радянські часи коли тільки зароджувалась кооперація та підприємницька діяльність, про що нас люб’язно повідомляє один з його засновників.  Незмінним керівником ТОВ “ТЕМП” а в подальшому ТОВ “ТЕМП 3000” є Євтушенко Юрій Вікторович. 

 

Крім того Юрій Євтушенко є найбільшим бенефіціаром цього підприємства, адже має 55% статутного фонду. Серед співзасновників підприємства є Романчук Тамара Анатоліївна та Балченко Роман Сергійович.

Відповідно до даних ЄДР діяльність підприємство ТОВ «НВП ТЕМП 3000» розпочало з 2001 року, і основним видом діяльності на сьогодні є виробництво робочого одягу.

Варто зазначити що Євтушенко Юрій Вікторович є співзасновником ще декількох приватних підприємств, серед яких:

  1. ТОВ “Бавовняно-прядильна фабрика”, яка зареєстрована в місті Богуслав вул. Шевченка, 85, та має основний вид діяльності - Підготування та прядіння текстильних волокон.
  1. ТОВ “Торговий Дім “Богуславський текстиль”, яке має юридичну адресу м.Київ, Проспект 40 річчя жовтня, будинок, 100/2. та основний вид діяльності — оздоблення текстильних виробів.
  2. Виробничо — комерційна фірма “ГІТ”, яка зареєстрована в місті Богуслав, вул. Шевченка, 85. та має основний вид діяльності — виробництво іншого верхнього одягу.
  3. ТОВ “ТЕМП 2000”, яке має юридичну адресу місто Ірпінь, ВУЛИЦЯ 3-ГО ІНТЕРНАЦІОНАЛУ, будинок 104. Основний вид діяльності — надання в оренду та експлуотацію власного та орендованого нерухомого майна.

”ТЕМП 3000” в Богуславі

 ТОВ “НВП ТЕМП 3000”, за наявною у нас інформацією,  розпочало свою діяльність на Богуславщині в 2005 році. Так, відповідно до даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, (Додаток 12) в березні 2005 року ними було придбано одне з найбільших підприємств Богуслава — Ткацька фабрика “Перемога”, що знаходиться за адресою місто Богуслав, вул. Шевченка 85. Станом на момент придбання підприємство не функціонувало, обладнання було вивезене,  а приміщення почали розбирати місцеві вандали. Новий власник провів ремонтні роботи, завіз промислове обладнання та розпочав виробництво тканини та нитки.

В квітні 2006 року ТОВ “НВП ТЕМП 3000” купує ще одне приміщення в селі Хохітва, вулиця Шевченка, 60, загальною площею понад 2000 квадратних метра.

В червні 2015 року підприємством було придбано невеличкий гараж, загальною площею 59 квадратних метра за адресою місто Богуслав, вул Стадіонна 12б. ВСТАВКА 13 (самозахват на карті Гугл) Не важко здогадатись що купівля саме цього маленького примщення стало початком захоплення земельної ділянки навколо, орієнтовною площею біля 2 гектари землі. Саме цей гараж став формальною (але не юридичною) підставою для Товариства розпочати захоплення земельної ділянки.

Варто зазначити, що ТОВ “НВП 3000” в липні 2017 року завершило виготовлення Детального плану території для проектування будівництва з виготовлення бавовняної та змішаної пряжі. Відповідний план було затверджено членами Богуславської містобудівної ради. Повне відео засідання цього органу можна подивитись за посиланням.

На підставі затвердженого детального плану в поточному році  сесією Богуславської міської ради було прийнято Рішення «Про передачу в оренду ТОВ «НВП 3000» земельної ділянки по вул. Стадіонна 12б». Тобто, тільки 23 квітня 2018 року було надано в оренду   земельна ділянка, яка з 2016 року знаходилась в самовільному використанні вищезазначеним товариством.

 СКАНДАЛИ

Що ж це за фірма така, яка не побоялась йти на порушення законодавства, напевно знаючи що усі спірні питання все рівно будуть вирішені? Як з'ясувалось ТОВ “НВП “ТЕМП 3000”  станом на сьогодні є основним виробником та постачальником бронежилетів та кєвларових касок в Україні. Відповідно до данних офіційного порталу публічних фінансів України за останні три роки основними бюджетними установами, які закуповували продукцію цього підприємства були Міністерство оборони України, Управління державної охорони України, військові частини, виправні колонії та ін. В період з вересня 2015 року по серпень 2017 року між ТОВ “НВП ТЕМП 3000” та вищезазначеними державними установами було укладено 69 контрактів.

Але як відомо там де крутяться великі бюджетні кошти, зростає вірогідність зловживань і розкрадань. Як мені стало відомо 29 липня 2014 року було порушено кримінальне провадження № 42014000000000694 за фактом розтрати бюджетних коштів при закупівлі у ТОВ “НВП ТЕМП 3000” військового спорядження.

Одразу варто зазначити що продукція цього підприємства отримала негативний висновок Київського НДІ судових експертиз, адже бронежелети “Корсар М3-1-4” мали менші від нормативних розміри захисних пластин.

Слідчі військової прокуратури зокрема вважають, що внаслідок недбалого ставлення до військової служби посадовими особами Міністерства оборони України, усупереч вимог ст. ст. 10, 12 Закону України «Про Збройні Сили України» та ст.ст. 29 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» на підставі укладених договорів з Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Темп-3000»  за рахунок державних коштів закуплено спеціальні засоби індивідуального захисту - шоломи кулезахисні "Каска-1М" та бронежилети «Корсар 4» та «Корсар М3-1-4». При цьому, бронежилети не відповідають 4 класу захисту бронежилетів згідно ДСТУ В 4103-2002, що призвело до значного зниження рівня бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності Збройних Сил України, а також до неналежного забезпечення збереження життя і здоров'я особового складу, який залучено до проведення антитерористичної операції, чим заподіяли інтересам Держави тяжкі наслідки.

А суть кримінального злочину, на думку слідчих, полягала в тому, що 23 липня 2014 року вступив в дію Закон, яким постачальникам дозволили не платити ПДВ при закупівлі бронежилетів, касок та інших товарів для потреб АТО. Однак Міністерство оборони України продовжувало проводити закупівлі з урахуванням ПДВ, тобто військові переплатили “ТЕМПу” понад 26 мільйони гривень.

За даними слідства, після порушення кримінального провадження, “ТЕМП 3000” повернув на рахунки Міноборони 4,16 мільйона гривень незаконно отриманих як ПДВ. (http://reyestr.court.gov.ua/Review/45831934) але невідшкодованими залишилось понад 23 мільйони гривень, які правоохоронці і вважають розтратою.

Станом на сьогодні жодних кінцевих результатів розгляду цієї справи нам невідомо, що може вказувати на те що 23 мільйони так і не були повернуті до бюджету.

Також стало відомо що в  2016 році було порушено кримінальне провадження №42016130610000047. Зокрема, слідчими військової прокуратури встановлено, що особи військової частини 1471 недбало ставлячись до виконання службових обов’язків, 04.08.14 уклали із ТОВ «НВП «Темп-3000» договір постачання бронежилетів та шоломів кулезахисних, за яким безпідставно, у порушення вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів» (набрав чинності 23.07.2014), зайво сплатили ТОВ «НВП «Темп-3000» податок на додану вартість на загальну суму 2 мільйона 711 тис. грн. (http://reyestr.court.gov.ua/Review/74264912 ). З судового рішення видно, що розгляд справи наразі триває а слідчі прокуратури отримали судовий дозвіл на додатковий доступ до речей та документів по справі.

Отже, підприємство ТОВ “НВП ТЕМП 3000” - монополіст на українському ринку з виробництва військового захисного спорядження, ймовірно замішаний в розтраті бюджетних коштів, принаймні певний час виготовляло неякісне військове спорядження чим, на думку слідчих військової прокуратури, заподіяло Державі тяжких наслідків - зараз  узаконює самозахоплення земельної ділянки в місті Богуслав Київської області. Правоохоронні органи та місцева влада не відреагували на звернення мешканців міста, та сприяють подальшому узаконенню самовільного захоплення земельної ділянки.

Григорій Іванченко

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.