Посадовця «Укрзалізниці» підозрюють у збитках на півмільйона

У прокуратурі Київської області повідомили підозру головному інженеру виробничого підрозділу локомотивного депо Київ-Пасажирський, який, за версією слідства, завдав збитків ПАТ «Укрзалізниця» на суму понад півмільйона гривень, – інформує офіційний сайт Генеральної прокуратури України.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Правоохоронці твердять: установлено, що чоловік, працюючи на своїй посаді, займався організацією вхідного контролю якості та кількості продукції, що надходить в депо, а також, будучи головою відповідної комісії, відповідав за проведення вхідного контролю.

Протягом червня-вересня 2016 року на виконання умов договорів про поставку товарів, укладених між ПАТ «Українська залізниця» та двома товариствами, до виробничого підрозділу локомотивне депо Київ-Пасажирський надійшли колодки секційні для електровозів серії ЧС в кількості 3 600 шт, які за своїм хімічним складом не відповідають умовам договорів.

Однак головний інженер, знаючи про те, що товар неякісний, однаково організував його приймання.

Ці дії, наголошують у прокуратурі, призвели до того, що за непридатний до виробництва товар регіональною філією «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця» на рахунки постачальників безпідставно перераховані кошти на суму понад півмільона гривень за товар, який не відповідає умовам договору та нормативно-технічній документації, що завдало істотної шкоди державним інтересам та спричинило тяжкі наслідки.

За процесуального керівництва Броварської місцевої прокуратури залізничнику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.