Долари, євро, угорські форинти – пропозиції хабаря прикордонникам за добу

Чотири випадки пропонування хабарів задокументували представники Держприкордонслужби у пунктах пропуску протягом однієї доби 17 червня, – йдеться на офіційному сайті Державної прикордонної служби.

У пункті пропуску «Бориспіль» під час оформлення пасажирів прикордонникам Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» двоє українців пропонували правоохоронцям 275 доларів США. У першому випадку за безперешкодний пропуск самого подорожуючого, у другому – трьох громадян Іраку.

Фото з офіційного сайту Держприкордонслужби

 «Купити» прихильність прикордонників спробував українець в пункті пропуску «Тиса». Прямуючи з Угорщини додому, він пред’явив на контроль внутрішній паспорт громадянина України. Сподіваючись уникнути додаткової перевірки з боку прикордонників Чопського загону, 22-річний чоловік заздалегідь вклав у документ купюру номіналом 5000 угорських форинтів. Як з’ясувалось згодом, наш співвітчизник виїжджав з України по закордонному паспортному документу.

У цьому ж пункті пропуску ще двоє громадян України запропонували співробітникам прикордонного відомства хабар у розмірі 800 євро за сприяння у переміщенні сигарет через державний кордон.

Грошові «подарунки» прикордонники не прийняли, – резюмують у Держприкордонслужбі. Натомість склали протоколи про виявлення ознак злочину, передбаченого частиною 1 статті 369 ККУ (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) та стосовно одного українця за частиною 1 статті 204-1 КУпАП (Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України). Протоколи направлено до Нацполіції.