Громадська робота по-бердянськи, або на що комітети мікрорайонів витрачають бюджетні кошти?

22 грудня 2017 року Бердянська міська рада своїм рішенням №28 прийняла «Програму соціального захисту жителів міста на 2018-2021 роки». За цим документом члени комітетів мікрорайонів і голови вуличних комітетів лише в поточному році мають отримати виплати з міського бюджету на загальну суму 1 060 020 гривень.

10 квітня 2018 року на підставі рішення виконавчого комітету №126 головам і чомусь лише деяким з членів комітетів мікрорайонів Бердянська із місцевого бюджету було виділено матеріальну допомогу за перший квартал в розмірі 186180 гривень. Особливо щедро були відзначені голови: І. Щетиніна (Центр) - 15000, С. Глушко (Скловолокно) - 10000, О. Зубко (Округ №32) - 9251, Ю. Лаєр (Гора) - 8327, С. Калініченко та І. Кошелева (Колонія/Макорти) - 7380, Н. Скорик (Ліски) - 6340, В. Бокоч (АКЗ) - 5156, В. Кальчев (РТС) - 5036 та І. Шмаровоз (Військове містечко) - 5009 гривень. Решта отримали суми від 200 гривень і більше.

 

Ось така робота на "громадських" засадах...

Хто саме, за якою методикою і за які заслуги визначав розміри цих винагород, наразі залишається невідомим...

Доречі, О. Зубко є помічницею депутата Верховної Ради Олександра Пономарьова і секретаря міськради О. Холода; В. Бокоч та В. Кальчев - помічниками депутата Бердянської міськради В. Безверхого; а І. Щетиніна - помічницею місцевої депутатки К. Марченко.

Згідно з повідомленням офіційного сайту Бердянської міськради, зазначені виплати призначались для вирішення завдань, пов’язаних з розвитком мікрорайонів та проведенням масових заходів.

Згадаємо, що згідно статті 108 Статуту територіальної громади м. Бердянська, органи самоорганізації населення використовують грошові ресурси, які передані їм з місцевого бюджету, виключно на цілі та в межах, визначених міською радою, яка разом зі своїм виконавчим органом здійснює контроль за їх фінансовою діяльністю.

Дивно, але виконавчий комітет інформацією про те, яким чином була витрачена матеріальна допомога за перший квартал в розмірі 186180 гривень не володіє…

Для порівняння наведу суми інших виплат, передбачених «Програмою соціального захисту жителів міста на 2018-2021 роки» на поточний рік: забезпечення безкоштовними путівками на відпочинок дітей з інвалідністю - 120 000 гривень, надання матеріальної допомоги на стаціонарне лікування дітям з інвалідністю - 40 000 гривень, одноразова матеріальна допомога пораненим в АТО військовослужбовцям - 20 000 гривень, подарунки дітям-інвалідам віком від 3-х до 18 років, які пересуваються за допомогою візка - 12 600 гривень, матеріальна допомога інвалідам-учасникам АТО до Дня Незалежності України - 8 000 гривень.

Саме таким чином бердянською місцевою владою розставлені пріоритети в сфері соціальної політики. Підростаюче покоління і захисники держави задвинуті далеко на задній план, але схоже, депутатський корпус, міського голову і комітети мікрорайонів все влаштовує…

Пилипенко Олександр

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.