Головний партнер чемпіонату світу з футболу та головний “партнер” окупації

14 червня 2018 року почалась головна футбольна подія року — фінал чемпіонату світу з футболу, який проходить в Росії під егідою «FIFA» з 14 червня по 15 липня 2018.

Цей спортивний захід за масштабом може зрівнятись з олімпійськими іграми та Євробаченням, а країна, де проходить фінал, отримує можливість залучення іноземних інвестицій, залучення великої кількості іноземних туристів та міжнародних партнерів.

У списку міжнародних корпоративних партнерів цьогорічного чемпіонату значаться такі міжнародні корпорації та бренди: «Adidas», «Coca-cola», «Visa», «Hyundai» та «KIA Motors».

Увагу з поміж інших корпорацій привертає «KIA Motors», і не через виробництво автомобілів.

В Росії офіційним імпортером та дистриб’ютором «KIA Motors» є компанія «ООО «Киа Моторс Рус», а всі моделі «KIA», крім «Picanto», для російського ринку виробляються на заводах, що розташовані в Росії: Калінінграді та Санкт-Петербурзі.

В свою чергу, засновниками «ООО «Киа Моторс Рус», згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб Російської Федерації, є дві німецькі компанії: «Киа Моторс Дойчланд ГМБХ» та «Киа Моторс Юроп ГМБХ», які є 100 % власниками компанії.

Вся річ у тому, що представник «KIA Motors» в Росії - «Киа Моторс Рус», прямо співпрацює та наділяє дилерським статусом компанії на території окупованого Криму, які, в тому числі, співпрацюють з окупаційною владою Російської Федерації в Криму.

Згідно з офіційним сайтом «Киа Моторс Рус», дилерські центри розташовані не тільки на всій території Росії, а також на тимчасово окупованій території України.

Дилерські послуги в Сімферополі та Севастополі надають російські компанії, що зареєстровані в окупованому Криму за російським законодавством: «ООО «Черномор Авто» та «ООО «Авто-люкс» відповідно.

Також, додатковим підтвердженням офіційного статусу можна вважати взяті з соціальних мереж фотографії:

Ба більше, згідно з сайтом дилера в Сімферополі, у лютому 2018 року на дилерській конференції в м. Алмати (Республіка Казахстан) «Черномор Авто» отримав нагороду від Президента «Киа Моторс Рус»  і став "Дилером Року 2017", що говорить про успішні продажі автомобілів «KIA» в Криму.

Необхідно зауважити, що на відокремленому сайті «Авто-люкс» зазначено, що вони також є дилерами автомобілів торгових марок «Nissan», «Mitsubishi» та «Peugeot». Підтвердження цієї інформації на сайтах «Mitsubishi» та «Peugeot» відсутнє.

Офіційний представник «Nissan» в Росії — «ООО  «Ниссан Мэнуфэкчуринг Рус» — на своєму сайті підтверджує наявність дилерських центрів «Nissan» в Криму: підприємства «Авто-люкс» та «Авторитет-М».

Засновниками «ООО «Ниссан Мэнуфэкчуринг Рус» також є три іноземні компанії: «Ниссан Интернешенл СА» (Швейцарія), «Ниссан Мотор Партс Центр Б.В» (Нідерланди) та «Ниссан Аутомотив Юроп» (Франція).

Окрім цього, дилери «KIA» та «Nissan» в окупованому Криму постачають автомобілі марок «KIA», «Nissan» та інші автомобільне обладнання для органів окупаційної адміністрації Російської Федерації.

Так, «Черномор Авто» у 2017 році в рамках “державного” контракту здійснила постачання автомобіля «KIA Sorento Prime» для “Міністерства юстиції Республіки Крим”.

 «Авто-люкс» постачає комплектуючі запчастини для автотранспорту районних судів м. Севастополя.

В свою чергу, «Авторитет-М» постачає автомобілі «Nissan» для “Севастопольського міського суду” та здійснює технічне обслуговування автомобілів «Mercedes» російських військових частин в Криму.

Отже, перелічені факти можуть говорити про наступне:

Офіційний партнер чемпіонату світу з футболу та партнер «FIFA», компанія «Киа Моторс Рус» та офіційний дистриб’ютор автомобілів «Nissan» в Росії — «Ниссан Мэнуфэкчуринг Рус», прямо співпрацюють та надають статус офіційного дилера кримським підприємствам, які обслуговують військові частини та окупаційну адміністрацію Російської Федерації, що може бути проявом сприяння окупації півострова.

Необхідно окремо зазначити, що спортивна організація «FIFA» не висловлює офіційної позиції щодо статусу Криму. Тим не менш, згідно з висловлюванням представника окупаційної адміністрації Росії в Криму, “міністра курортів та туризму Республіки Крим” Вадима Волченко, структури «FIFA» на дали дозволу на проведення публічних трансляцій чемпіонату світу з футболу в Криму та не проводять будь-які власні заходи в Криму, що фактично відповідає офіційній позиції ЄС та Швейцарії  щодо невизнання Криму частиною Російської Федерації, всупереч фактичній позиції «Киа Моторс Рус».

Компанії «Киа Моторс Рус» та «Ниссан Мэнуфэкчуринг Рус» є юридичними особами, які в першу чергу діють згідно до законів Російської Федерації.

Незважаючи на те, що ці компанії засновані європейськими компаніями та є частиною корпорації «КІА Motors» та «Nissan Motor», санкційне законодавство ЄС не забороняє укладати угоди з розташованими в Криму підприємства. Тим не менш, робота офіційних дилерських центрів «KIA» та «Nissan» в Криму може суперечити позиції ЄС, Республіки Корея та Японії щодо невизнання Криму частиною території Росії, та може викликати репутаційні втрати компаній «Киа Моторс Рус» та «Ниссан Мэнуфэкчуринг Рус».

Тому, з метою дотримання державного суверенітету та територіальної цілісності України та задля недопущення репутаційних втрат компаній «Киа Моторс Рус» та «Ниссан Мэнуфэкчуринг Рус», автор статті закликає до припинення співпраці компаній «Киа Моторс Рус» та «Ниссан Мэнуфэкчуринг Рус» з кримськими підприємствами, що обслуговують військові частини та окупаційну адміністрацію Російської Федерації.

Олександр Схід

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.