Пенсіонера СБУ, якого підозрюють в отриманні 8 000 хабаря, суд відмовився взяти під варту та відсторонити

В.о. начальника Бортницького міжрайонного управління водного господарства, якому правоохоронці інкримінують вимагання та отримання 8 тисяч гривень хабаря, судді вирішили не брати під варту і не відсторонювати від посади. Про це «Ні корупції!» дізнався із даних Єдиного державного реєстру судових рішень.

Фото із сайту прокуратури Київської області

Як детально інформував наш сайт у травні із посиланням на прес-службу прокуратури Київської області, за версією слідства керівник водного господарства вимагав неправомірну вигоду у підприємця за надання в оренду другого поверху приміщення Бориспільської дільниці водного господарства під облаштування логістичного центру.

Посадовець нібито повідомив підприємцю про те, що необхідно укласти договір оренди невеликої частини вказаного приміщення із заниженими обсягами його площі, а за користування повністю другим поверхом необхідно буде систематично щомісяця сплачувати «орендну плату» готівкою особисто йому. Як наголошують у прокуратурі, 8 тисяч хабаря підозрюваний отримав у своєму службовому кабінеті. Йому пред’явлено підозру за статтею 368 Кримінального кодексу – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Як стало відомо із ухвали Апеляційного суду Київської області від 24 травня, слідчий суддя Броварського міськрайонного суду О.Кічинська 18 травня відмовила слідчому поліції про обрання для підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою. В підсумку цю ж позицію підтримала і колегія суддів апеляційного суду. Як йдеться у згаданій вище ухвалі, підозрюваний – ОСОБА 4 «раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, має сім’ю і постійне місце проживання в м. Києві, з 2017 року є пенсіонером Служби безпеки України за вислугою років, страждає на низку хронічних захворювань, виключно позитивно характеризується за місцем роботи в Бортницькому МРУВГ, надає допомогу в утриманні матері - інваліда І групи, яка потребує постійного стороннього догляду».

Поблажливою Феміда виявилася і у питанні відсторонення обвинуваченого від роботи. Як можна дізнатися із ухвали Апеляційного суду Київської області від 14 червня, колегія суддів підтримала рішення суду першої інстанції – не відсторонювати підозрюваного від займаної ним посади – заступника начальника Бортницького міжрайонного управління водного господарства ім. Гаркуші.

Обидві ухвали не підлягають оскарженню, отже набрали законної сили.

Наразі щодо справи підозрюваного у Реєстрі судових рішень міститься 8 ухвал, при цьому ухвали першої інстанції – Броварського міськрайонного суду Київської області, – є закритими для загального доступу.