У схемі розкрадання більше 7 мільярдів з «Укрнафти» були задіяні 254 компанії

За даними НАБУ, у схемі розкрадання коштів з «Укрнафти» (50% її річного обороту) були задіяні 254 компанії, 191 з них на сьогоднішній день або знаходиться в стадії банкрутства, або вже ліквідована. Це ж підтвердила ДФС, заявивши, що 90% дебіторки «Укрнафти» належить компаніям-банкрутам.

Фото ілюстраційне, взяте з відкритих джерел

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Сергій Куюн, директор ТОВ "Консалтингова група А-95", і Віталій Крижевський, аналітик нафтогазового порталу enkorr. Вони відзначають, що за задумом авторів схеми, банкрутство повинно було проходити як мінімум у три хвилі, про що свідчать роздруківки, вилучені в ході обшуків НАБУ в офісах харківських юристів-ліквідаторів.

«Обов'язок забезпечувати юридичний супровід банкрутства 182 зі 191 компанії покладено на двох юристів — Катерину Бакрадзе, виступаючу ліквідатором відразу в 121 компанії, і Олексія Ніколайчука, який курирує 61 юрособу, – пишуть експерти. – Незважаючи на те, що у ліквідацію пішли три чверті всіх причетних компаній, жоден з первинних дебіторів «Укрнафти» не збанкрутує. При цьому практично всі компанії, яким гроші "Укрнафти" переводилися далі по ланцюжку, припинили роботу, включаючи центральну ланку – «Авіас»».

Як відомо, публічне акціонерне товариство «Укрнафта» є найбільшою українською нафтовидобувною компанією. НАК «Нафтогаз України» володіє 50%+1 акцією, групі компаній "Приват" належить близько 42% акцій.