Директор НАБУ вважає, що Антикорупційний суд можна створити за пів року

«Я зроблю прогноз, наскільки швидко можна створити цей суд. Його можна створити за півроку. Якщо ми створювали з нуля НАБУ – це набагато складніший механізм, ніж Антикорупційний суд, – ми його запустили менш ніж за 8 місяців. Звичайно, що це була важка праця, але ми це зробили. Тому за півроку, за наявності політичної волі, це можна зробити», – заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник під час зустрічі з молоддю столичному Парку корупції, – повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Директор НАБУ Артем Ситник. Фото з відкритих джерел

Водночас він додав, що важко спрогнозувати наявність політичної волі.

«За три роки її не додалося в Україні, на жаль... Якщо нам - НАБУ, громадянському суспільству, міжнародним партнерам - вдасться не послабити увагу за цим процесом і не послаблювати тиск на тих людей, які повинні "сидіти", то це буде достатньо швидко. Бо до цього прив'язане фінансування України з боку міжнародних партнерів, а без цього фінансування дуже важко протриматися Україні у фінансовому плані», – сказав директор НАБУ.

За його словами, закон про Антикорупційний суд так важко проходив, «бо в залі сидить Розенблат, Поляков і ряд інших – це все представники більшості».

«В парламенті вже не було теоретичних дискусій... В парламенті був вибір: тюрма – суд. Або не голосувати, але не отримати фінансування. Страх – це та мотивація, яка фактично перешкоджала», – зазначив Ситник.