Адвокат, який фігурував у справі хабаря судді, лишився без свідоцтва

Колишньому адвокату Павлу Путію, який фігурує у справі про хабар для судді Господарського суду Сумської області, не вдалося оскаржити позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю. Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на рішення Окружного адмінсуду Києва.

Путій оскаржував рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області від 28 березня 2018 року.

Фото з сайту "Судовий репортер"

Скаргу до комісії подала дружина судді Олександра Коваленка, якого 1 листопада 2017 року в в центрі м. Суми, біля кафе «Вінегрет»  співробітники НАБУ і СБУ затримали за підозрою в отриманні хабаря.

Одним із з головних дійових осіб операції з затримання був адвокат Путій.

30 жовтня 2017 року Путій подав заяву до НАБУ, з якої вбачається, що 31 липня 2017 року  він уклав договір про надання правової допомоги з ПрАТ «Сумбуд». До його обов'язків входила підготовка необхідних документів для проведення експертизи документації та введення в експлуатацію житлових будинків ПрАТ «Сумбуд», а також подальшого продажу. На зустрічі 27 жовтня 2017 року  з головою правління ПрАТ «Сумбуд» адвокат нібито довідався про вимагання суддею Коваленком через посередника двокімнатної квартири або її грошового еквівалента в сумі 720 тис. грн. - за винесення рішень у господарських справах. Адвокат запропонував керівнику підприємства звернутися до правоохоронних органів із заявою про злочин, натомість підприємець нібито сказав, що не проти, але хоче, щоб це зробив адвокат.

1 листопада 2017 адвокат Путій передав гроші начебто посереднику з боку Коваленка, який поміняв їх на 26600 доларів. Ввечері того ж дня в кафе відбулася зустріч судді з посередником.

Після виходу з кафе обох було затримано, при цьому посередник нібито тікав разом з грошима і, з його слів, пакет з грошима у нього випав. Протягом години Коваленко перебував в кафе під наглядом спецслужб, після чого його вивели на вулицю і підвели до його автомобіля, де біля заднього правого колеса на вулиці лежав пакет з грошима.

У подальшому судді Коваленку обрано запобіжний захід у вигляді 5 млн грн застави з покладанням додаткових обов'язків. Досудове розслідування у справі ще не завершено.

Сам Путій повідомив, що НАБУ не дозволило йому розголошувати третім особам, в тому числі дисциплінарній палаті Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області, будь-які відомості, які стали йому відомі у зв'язку із участю у справі.

Водночас з'ясувалося, що Путій як адвокат не взяв участі в жодному судовому засіданні у справі ПрАТ «Сумбуд», не подавав та не підписував у цій справі будь-які документи від імені підприємства.

З часу укладання  договору про надання правової допомоги від 31.07.2017 р. єдиним документом, складеним адвокатом Путієм стала його заява директору НАБУ Артему Ситнику, датована 31.10.2017 р. Але відомості до ЄРДР було внесено 06.07.2017 р., тобто на момент укладення договору про надання правової допомоги, як і на момент подання заяви про злочин, розслідування щодо цих обставин вже було розпочато. 

За попередньою інформацією, ПрАТ «Сумбуд» прийнято рішення не подавати заяву про визнання потерпілим від вимагання хабаря.

Дисциплінарна палата КДКА Київської області дійшла висновку, що дії Путія, пов'язані з його участю в оперативних діях працівників НАБУ та Управління СБУ в Сумській області, за своїми зовнішніми та внутрішніми ознаками, є нічим іншим, як співробітництвом з оперативними підрозділами і така поведінка адвоката є неприпустимою.

Окружний адмінсуд Києва вважає, що КДКА дотрималась приписів закону і діяла в межах повноважень, тому підстав для скасування рішення нема. Путій може подати апеляцію протягом 30 днів.

«Судовий репортер» нагадує, що Олександр Коваленко очолював Господарський суд Сумської області з 2011 року. 5 листопада 2017 після повідомлення про підозру він подав у відставку з посади голови суду, зазначивши, що мала місце провокація спецслужб. Водночас Коваленко зберігає посаду судді.