Податківець за 20 тисяч хабаря відбувся штрафом, бо визнав вину

За спробу отримати 20 000 гривень хабаря податківцю-ревізору із столиці присуджено 25 з половиною тисяч штрафу та заборону на три роки працювати у державних установах, – вдалося дізнатися «Ні корупції!» із вироку Печерського районного суду Києва.  

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як йдеться у матеріалах справи, чоловік, працюючи на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу фактичних перевірок самозайнятих осіб управління контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб Головного управління ДФС у м. Києві, виявив порушення у роботі одного із підприємців. В останнього були негаразди із печаткою, був відсутній касовий апарат і задокументовано факт неофіційного працевлаштування робітника.

Відтак податківець пояснив представнику підприємця – або штраф на 111 тисяч, або сплатити безпосередньо йому 20 тисяч.

В підсумку, йдеться у матеріалах справи, податківець виписав штраф на 511 гривень і вирішив взяти 20 тисяч неправомірної вигоди.

Відтак ревізор за межами приміщення своєї роботи запросив представника підприємця до свого автомобіля, де сказав покласти 20 тисяч до бардачка автомобіля та вийти з салону. І коли це сталося, податківець побачив наближення до свого автомобіля правоохоронців.

Податківець почав на авто тікати з місця події. Після погоні податківець зрозумів, що втекти не вдасться, то ж викинув гроші із автівки. Але правоохоронці його затримали та задокументували подію.

В підсумку обвинувачений уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Відтак підозрюваний визнав свою вину і у суді.

6 червня суддя В.Карабань своїм вироком визнав податківця винним за частиною 1 статті 368 Кримінального кодексу України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Уже екс-працівнику податкової, як уже згадано, присуджено штраф у 1500 неоподаткованих мінімумів – 25 500 гривень та заборону на три роки працювати на державних посадах. Вирок ще не набув законної сили, оскільки не сплив термін подачі апеляції.