Соцофіс зробить «своя» фірма. А велодоріжку будуватиме підрядник, до якого претензії у поліції та СБУ

Намір провести реконструкцію кінотеатру міста Маріуполь (Донецька обл.) на сучасний соціальний офіс висловило лише двоє учасників. Переміг той, чия пропозиція стала на 6 623 гривні дешевшою від конкурента, – дізнався «Ні корупції!» із даних сайту «ProZorro».

Сучасний вигляд занедбаного кінотеатру. Фото з сайту i24.com.ua

Як детально інформував ресурс «Ні корупції!» у травні, влада міста оголосила намір реконструювати приміщення кінотеатру «Союз» під соціальний офіс «Мультицентр». Початкову очікувану ціну встановлено на рівні 19 мільйонів 33 тисячі гривень.

На виконання робіт претендувало приватне підприємство «Олнайт» – за 18 мільйонів 800 тисяч, та ТОВ «СВС-Сервіс, – за 18 мільйонів 793 тисячі 377 гривень. Останнє саме з такою сумою стало переможцем торгів. Обидві фірми місцеві, тобто – зареєстровані у Маріуполі.

Як стало відомо із даних аналітичної системи «YouControl», ТОВ «СВС-Сервіс» зареєстровано у 1992 році. Кінцевими бенефіціарними власниками фірми є Валерій Воробйов та Анаїда Кабанець. У 2017 році ця фірма виконала 7 підрядів на загальну суму 54 мільйони 906 тисяч. Усі 7 робіт були від єдиного замовника – комунального підприємства «Міське управління капітального будівництва», що належить Маріупольській міській раді. Власне, саме це КП є і замовником реконструкції колишнього кінотеатру.

А у Львові за будівництво велодоріжки змагалися шестеро учасників. Як інформував «Ні корупції!» у травні, транспортна артерія для двоколісного транспорту повинна протягнутися від вул. Княгині Ольги до вул. Академіка А. Сахарова. В ході торгів ціну закупівлі вдалося знизити від початкової очікуваної 22 мільйони 879 тисяч до 19 мільйонів 890 тисяч.

Саме таку ціну, відомо із «ProZorro», запропонувало колективне підприємство «Центр Комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Це підприємство, дізнався «Ні корупції!» із бази «YouControl», зареєстровано у 1993 році і повністю належить уже згаданій обласній організації. Цього року «Центр комплекс» виграв тендерів на 5 мільйонів 176 тисяч, а торік – на 44 з лишком мільйони.

Як стало відомо з даних «бази «YouControl», до підприємства «Центр Комплекс» є претензії у правоохоронців – вони інкримінують, буцімто службові особи незаконно заволоділи грошовими коштами саме на виконанні будівельних робіт за державні гроші.

Згідно з даних ухвали слідчого судді Галицького районного суду міста Львова В.Радченка від 31 жовтня 2017 року, до поліції надійшов рапорт співробітника СБУ про те, що «службові особи КП "Центр Комплекс" ЛОА ІВОІ "СОІ України", в групі з іншими невстановленими особами шляхом зловживання службовим становищем заволоділи грошовими коштами».

У тексті ухвали, зокрема, йдеться: «органом досудового розслідування вставлено, що службові особи КП «Центр Комплекс» ЛО Асоціації Інвалідів Всеукраїнської Організації Інвалідів «СОІУ», протягом 2016-2017 років, маючи незначну кількість працівників, машин, механізмів та обладнання, приймали участь у тендерних закупівлях будівельних робіт за державні кошти, при цьому подаючи організаторам недостовірні дані щодо фактичних можливостей підприємства виконувати значні обсяги робіт. Внаслідок чого, за результатами виконання будівельних робіт службові особи КП «Центр Комплекс» ЛO Асоціації Інвалідів Всеукраїнської Організації Інвалідів «СОІУ» вносили в акти КБ 2 В недостовірні завищені дані щодо фактично виконаних підприємством об’ємів будівельних робіт, їх вартості, задіяних працівників, машин та механізмів та відповідно понесених витрат».

Відтак правоохоронці відкрили провадження за ознаками кримінального правопорушення по частині 191 Кримінального Кодексу – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Станом на сьогодні, можна зробити висновок із даних Єдиного державного реєстру судових рішень, розслідування правоохоронців триває. Остання публічно опублікована ухвала по справі датується квітнем – тоді слідчий суддя дозволив слідчому поліції тимчасовий доступ та вилучення окремих речей та документів підприємства «Центр Комплекс».