НАБУ перевірить обставини щодо зниклої техніки з бронетанкового заводу

Національне антикорупційне бюро долучить до справи про розтрату на ДП "Житомирський бронетанковий завод" інформацію про зникнення комплектуючих до бойових машин на 12 мільйонів гривень.

Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит народного депутата Сергія Лещенка, який опублікував проект "Марлін", – інформує «Українська правда».

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

У НАБУ пояснили, що з 2016 року триває розслідування про можливу розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем посадовцями заводу.

"Враховуючи те, що у заяві викладені відомості, аналогічні тим, які є предметом розслідування, вказану заяву долучено до матеріалів зазначеного кримінального провадження, в ході якого викладені у ній відомості будуть перевірені слідчим шляхом", – йдеться у відповіді Бюро.

Йдеться про аудиторський звіт Міністерства оборони України від квітня 2015 року, який проект "Марлін" передав Бюро.

Аудитори тоді встановили відсутність 42 найменувань комплектуючих на загальну суму 12 200 576 гривень. Водночас, документи щодо зазначеної техніки були знищені, деякі – відповідно до закону, інші – безпідставно. Через це аудитори заявили про неможливість підтвердити заподіяння збитків.

«Українська правда» нагадує, що раніше Національне антикорупційне бюро розповіло, що розслідує 22 кримінальних провадження щодо можливих зловживань службовцями підприємств, що входять до ДК "Укроборонпром".