Міністр Насалик отримав припис від НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції винесло припис Міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику стосовно в.о. директора Українського науково-дослідного та проектно-розвідувального інституту промислової технології Антона Чередниченка, – інформує офіційний сайт агентства.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. Фото з відкритих джерел

Встановлено, що в.о. директора інституту повідомив Міненерговугілля про наявність потенційного конфлікту інтересів, зумовленого спільною роботою зі своєю дружиною, однак керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення його з посади, не прийняв рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів відповідно до вимог статті 28 Закону України «Про запобігання корупції». Тепер Національне агентство вимагає вжити заходів врегулювання потенційного конфлікту інтересів у діяльності в.о. директора інституту.

Також внесено припис Голові Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимиру Лапі – стосовно колишнього керівника ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Олександра Тертишника. Будучи поінформованим про роботу в органі двох рідних сестер та про ризик виникнення зумовленого цими обставинами конфлікту інтересів, Олександр Тертишник не вжив заходів для запобігання такому конфлікту інтересів підлеглої особи. Натомість керівник територіального органу своїми діями фактично створив умови для виникнення у однієї з цих осіб потенційного конфлікту інтересів, тимчасово визначивши її в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби.

Національне агентство вимагає провести службове розслідування та розглянути питання про притягнення винних осіб до відповідальності.

Припис від НАЗК отримав і керівник виконавчого комітету Тернопільської міської ради Сергій Надал. На неодноразові запити Національного агентства міськрада не надала інформацію та документи стосовно можливих порушень депутатами ради вимог Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Згідно з приписом, Національне агентство вимагає надати запитувані документи, провести службове розслідування та розглянути питання щодо притягнення винної особи до відповідальності.