Суд виправдав посадовця, якого звинуватили у хабарі за реєстрацію

Завідуючого Ізюмського районного сектора Головного управління Державної міграційної служби України у Харківській області правоохоронці обвинуватили у кримінальному правопорушенні, передбаченого частиною 3 статті 368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

За версією правоохоронців, стало відомо «Ні корупції!» із вироку суду, посадовець вимагав від жінки по 200 гривень за реєстрацію людей із непідконтрольних територій, які фізично не були присутні на території району.

Як йдеться у матеріалах справи, жінка звернулася до посадовця з проханням про реєстрацію місця перебування групи її знайомих осіб, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. При цьому вона зазначила, що вказані особи не можуть самостійно звернутись для реєстрації у зв'язку з відсутністю можливості виїхати з міста Горлівка Донецької області.

За здійснення такої реєстрації, за версією слідства, обвинувачений попросив у жінки неправомірну вигоду в розмірі 500 гривень за кожну особу.

У суді обвинувачений свою вину не визнав, докази попросив визнати недопустимими та незаконними. Прокурор у судовому засіданні просив суд призначити покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади на строк 3 роки.

У підсумку, після вивчення усіх доказів, опитавши свідків, суддя Ізюмського міськрайонного суду М.Одарюк ухвалив, що обвинуваченого посадовця слід визнати невинуватим у пред’явленому обвинувачені та виправдати у зв'язку з відсутністю в його діях складу даного кримінального правопорушення.

Наразі вирок суду, винесений 21 травня, ще не вступив у законну силу, оскільки на нього може бути подана апеляція.