Дозвіл на встановлення заправки підозрюваний «оцінив» у 140 тисяч гривень

У Житомирі директор одного з державних підприємств вимагав від приватного підприємця 140 тисяч гривень, натомість обіцяв затвердження усіх експертиз щодо запуску роботи автозаправної станції у місті Новоград-Волинський, – інформує прес-служба прокуратури Житомирської області.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Слідчими прокуратури Житомирської області завершене досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вимагання та одержання директором держпідприємства та його пособником неправомірної вигоди, – зазначають у прокуратурі.

Під час досудового розслідування установлено, що директор держпідприємства вимагав від приватного підприємця неправомірну вигоду у сумі 140 тис грн, пообіцявши йому безперешкодно затвердити та надати висновки експертиз, необхідних для функціонування газової автозаправної станції.

Першу частину неправомірної вигоди 70 тис грн директор через посередника – колишнього правоохоронця – одержав наприкінці грудня минулого року. Решту суми, за його вказівкою, підприємець повинен був передати після одержання необхідних документів.

У березні цього року після передачі другої частини неправомірної вигоди – 46 тис грн (посередник повернув підприємцю 24 тис грн як витрачені на проплату офіційних документів), його разом із спільником правоохоронці затримали у Житомирі, у приміщенні держпідприємства.

Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні за частиною 3 статті 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України скеровано до Корольовського районного суду м. Житомира для розгляду по суті.