Журналісти зупинили підозрілу закупівлю на 2 мільйони “Харківського метрополітену”

Комунальники “Харківського метрополітену” відмінили тендер на закупівлю дорогого обладнання після звернення юристів проекту “Тисни”. Передумовою для відміни став зв’язок між основними конкурентами закупівлі, – повідомляє Bihus.Info.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

“Зазначені торги були відмінені за результатом відхилення всіх тендерних пропозицій”, - йдеться у відповіді КП “Харківський метрополітен” на звернення юристів “Тисни”.

Журналісти проекту нагадують, що раніше активісти “Харківського антикорупційного центру” інформували, що «Харківський метрополітен» планує закупити 48 блоків гучномовного сповіщення БГО-17 за 2,15 млн грн у ТОВ «ЛОТ». Інформацію про це було розміщено в електронній системі публічних закупівель «ProZorro».

На аукціоні єдиним конкурентом фірми «ЛОТ» був ФОП - Хазанжеєв Ігор Євгенійович. Його пропозиція була дорожчою на 4,76 тис.грн.

Водночас, попри те, що фірма «ЛОТ» з Ігорем Хазанжеєвим були конкурентами на тендері, в ЄДР у фірми «ЛОТ» та ФОП Хазанжеєв Ігор Євгенійович зазначений однаковий контактний телефон – (057)-714-22-88.

Крім того, активісти звернули увагу, що ФОП ХАЗАНЖЕЄВ, завантажив до системи «Прозоро» документи 27.04.2017 о 10:26, в свою чергу через 3 години завантажили документи до системи і ТОВ "ЛОТ" о 14:37. Це може свідчити, що відправляли документи з однієї ІР-адреси.

Також, під час дослідження документів учасників виявлено, що вони мають однакову подібність у зовнішньому оформлені, структурі, текстовому змісті, навіть печатки стоять в одному й тому ж місці.

Всі ці факти юристи “Тисни” виклали у зверненні до комунального підприємства, яке вже за кілька днів відмінило результати тендеру.