Висвітлювати роботу Чернігівської міської ради на комерційних умовах значно дешевше, ніж утримувати власну газету

Після приходу до влади в Чернігові в 2015 році нової команди на чолі з міським головою Владиславом Атрошенко змінилися принципи висвітлення діяльності міської ради

Раніше виданням, яке висвітлювало роботу ради була газета «Чернігівські відомості», засновником якої і була сама  рада. Щороку на утримання газети виділялося не менше півмільйона бюджетних коштів.

З 2016 року нова команда в мерії  провела  рішення щодо виходу  зі складу засновників газети «Чернігівські відомості» і відпустила трудовий колектив у «вільне плавання».

 Натомість була розроблена   Програма висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування міста Чернігова у друкованих засобах масової інформації на 2016 – 2018 роки.

Місцевим газетам пропонувалося на комерційній основі висвітлювати наступні теми:

  • опублікування актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування (нормативно-правових та індивідуально-правових актів);
  • опублікування статистичних даних про соціально-економічний розвиток міста, звітів про виконання актів органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб;
  • поширення офіційних повідомлень органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб;
  • створення офіційних, святкових матеріалів з нагоди визначних подій та дат;
  • опублікування щоквартальних звітів про діяльність депутатських фракцій (в межах 20 % коштів, залучених на виконання Програми).

Відповідно до зазначеної вище Програми виконавчому комітету Чернігівської міської ради у 2017 та 2018 роках було виділено 309 000 грн. та 366 280 грн. відповідно, - повідомили регіональному представнику ІМІ в Чернігівській області.

Визначимо, що в останні роки існування комунальної газети на її утримання з бюджету виділялося не менше півмільйона гривень. Отже, бачимо, що замовляти висвітлення діяльності роботи мерії на комерційних умовах економічно доцільніше.

Цікавою, навіть драматичною є історія про обрання переможця- виконавця послуг по висвітленню роботи міськради.

В лютому 2017 року міська рада оголосила відповідний тендер на суму понад півмільйона гривень.

Серед претендентів на виконання робіт були дві місцеві газети «Весть» та «7 дней» (ТОВ"ЧМГ"). Конкуренція була настільки затятою, що суму понизили  більше ніж на половину. В результаті переможцем стала редакція газети «7 дней» з сумою в 189 000. Хоча «Весть» запропонувала суму на  півтисячі меншу, але помилилися  в поданні необхідного пакету тендерних документів. 

Зекономивши значну суму коштів на тендері, у вересні того ж 2017 року міськрада оголошує ще один тендер на висвітлення своєї діяльності. Учасників торгів  було знову тільки двоє редакції «Весті» та «7 дней». Переможцем,   цього разу вже  за ціновою пропозицією, обрали «7 дней» - сума договору склала 119 тисяч грн. .

В 2018 році ситуація  повторилася – з мінімальною перевагою в ціні переможцем знову обрали редакцію газети «7 дней» для надання послуг з висвітлення діяльності Чернігівської міської ради. При чому, що бюджеті закладалася сума 566 тисяч гривень, а в ході аукціону вартість послуг учасники зменшили до 270 тисяч.

В той же час бачимо, що особливої конкуренції позмагатися за бюджетні кошти на висвітлення роботи міськради не спостерігається – одні й ті ж самі учасники змагаються на тендерах. Так чи інакше, кілька сотень тисяч гривень бюджет Чернігова економить відмовившись від утримання комунальної газети.

Павло Пущенко

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.