В якому місті судитимуть підозрювану у корупції чиновницю будуть ще вирішувати у суді

Справу щодо уповноваженої Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Юлії Приходько, звинуваченої у вимаганні $5 млн хабаря, направили до Верховного суду для визначення підсудності. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області.

6 червня Верховний суд призначив справу до розгляду в порядку письмового провадження.

Раніше, у квітні цього року, обвинувальний акт щодо Приходько надійшов до Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська.

Скріншот із Fb-сторінки Генпрокурора Юрія Луценка

Але відомо, що вимагання та передача неправомірної вигоди мали місце на території м.Києва.

Як інформує «Судовий репортер», досудове слідство було закінчено слідчим в особливо важливих справах першого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури.

Апеляційний суд вирішив, що злочин, у вчинені якого обвинувачується Приходько було розпочато та закінчено на території Печерського району Києва, що є юрисдикцією Печерського райсуду м.Києва і кримінальна справа не підсудна Бабушкінському районному суду м.Дніпропетровська.

Також про зміну підсудності попросив захист, оскільки порушення підсудності є суттєвим порушенням і тягне за собою скасування вироку суду.

Чому ГПУ направила обвинувальний акт до Дніпра у матеріалах суду не зазначено. Але відомо, що ПАТ «Актабанк», у представників якого вимагали гроші, зареєстрований у Дніпрі.

«Судовий репортер» нагадує, що Юлію Приходько затримали 7 червня 2017 року. Того дня до банківської комірки було поміщено $5 млн начебто неправомірної вигоди за невтручання ліквідаторів та інших осіб Фонду гарантування вкладів у порядок погашення банківською установою зобов'язань перед кредиторами та реалізацію високоліквідних активів за заниженими цінами.

У Приходько начебто був спільник - ліквідатор «Актабанку», який сьогодні перебуває у розшуку Інтерполу.

За версією слідства, у змові з іншими невстановленими особами вони вимагали у голови правління ПАТ «Актабанк» Ігоря Шестопалова $6 млн (згодом зменшено до $5 млн) неправомірної вигоди за невжиття заходів щодо визнання в судовому порядку нікчемними угод, укладених у 2014 році вказаним банком із позичальниками та вкладниками, а також невтручання ліквідаторів та інших осіб Фонду у безперешкодне погашення банківською установою зобов'язань перед кредиторами та реалізацію високоліквідних активів банку на аукціонах за заниженими цінами.

У червні 2017 суд застосував до Приходько запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у 130 млн грн. У вересні суд змінив запобіжний захід, призначивши домашній арешт. У листопаді 2017 суд знову взяв Приходько під варту, а в грудні відпустив під домашній арешт. В січні 2018 ГПУ закінчила розслідування. У березні суд застосував до Приходько особисте зобов'язання. Інформація про продовження запобіжного заходу в реєстрі наразі відсутня.