НАЗК видало припис директору НАБУ через скарги суддів

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис директору Національного антикорупційного бюро Артему Ситнику за невиконання законних вимог агентства посадовими особами бюро, – інформує офіційний сайт НАЗК.

Директор НАБУ Артем Ситник. Фото з відкритих джерел

У повідомленні зазначається, що до Нацагентства звернулися адвокати суддів Окружного адміністративного суду м. Києва, у яких повідомляється про можливе порушення детективом Національного антикорупційного бюро Панайотовим Є.О. та керівником Головного підрозділу детективів Калужинським А.В. вимог, встановлених статтею 28 Закону України «Про запобігання корупції», щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

У заявах від суддів повідомляється, що детектив бюро за вказівкою свого керівника розпочав досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно суддів Окружного адміністративного суду міста Києва.

На думку заявників, здійснюючи внесення вказаних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, забезпечуючи організацію та проведення досудового розслідування у кримінальних справах, зазначені посадові особи діяли в умовах конфлікту інтересів, оскільки керувались особистими мотивами, пов’язаними з відмовою суддів Окружного адміністративного суду міста Києва надати інформацію за запитами Національного антикорупційного бюро, та бажанням здійснити тиск на суддів задля досягнення більш лояльної їх позиції до питань співпраці з Національним бюро.

У НАЗК твердять, що з метою підтвердження або спростування існування обставин, на які посилались у своїх заявах адвокати, Національне агентство неодноразово зверталось до Національного антикорупційного бюро з запитами щодо надання інформації та копій документів щодо займаних посад, повноважень детектива та його керівника, їх ролі у досудовому розслідуванні кримінальних проваджень щодо суддів.

Однак, наголошують у НАЗК, уповноважені особи Управління внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро Осипчук Р.С. та Юпатін М.О. не виконали їх законні вимоги.

Тепер, відповідно до припису, внесеного директору Національного антикорупційного бюро, НАЗК вимагає надати їм запитувану інформації та провести службове розслідування за обставинами порушення Осипчуком Р.С. та Юпатіним М.О. норм Закону.

У НАЗК нагадали, що за невиконання припису керівник органу (у даному випадку – директор НАБУ Артем Ситник. – Ред.), несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП – штраф від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.