Суддя у суді хоче “ліквідувати” справу, яку веде на нього НАБУ

Суддя Вищого адмінсуду Олег Голяшкін намагається з допомогою суду вилучити з ЄРДР свою кримінальну справу. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Окружного адмінсуду Києва.

Суддя Голяшкін. Фото із сайту "Судовий репортер"

Голяшкін вимагає визнати протиправними дії НАБУ щодо внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань даних за ознаками кримінальних правопорушень. Він хоче, щоб суд зобов'язав НАБУ вилучити з ЄРДР цю інформацію.

Як розповідає «Судовий репортер», 14.04.2017 на підставі заяви директора ТОВ «Стиль-Блюз» Ніконця Р.І., а також зібраних матеріалів та інформації детективи НАБУ розпочали розслідування у провадженні №52017000000000276, за ст. 366-1 КК України - фактом декларування суддею Голяшкіним недостовірної інформації за 2015 рік.

В ході розслідування детективи виявили факти, на підставі яких 6 листопада 2017р. заерєстрували провадження №52017000000000757 за фактом можливого незаконного збагачення судді Вищого адміністративного суду України Олега Голяшкіна.

28 листопада 2017 також розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному №52017000000000840 за фактом декларування недостовірної інформації за 2016 рік.

У подальшому всі три провадження об'єднано в одне - №52017000000000276. В грудні 2017-го судді вручено підозру у недостовірному декларуванні.

Голяшкін стверджує, що перевірка електронних декларацій є виключною компетенцією Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Оскільки розслідування НАБУ розпочато без відповідного висновку НАЗК, то Голяшкін вважає його незаконним.

У квітні Окружний адмінсуд Києва закрив провадження у справі, оскільки вирішив, що справа має розглядатися не в адмінсуді, а в порядку КПК, в місцевому загальному суді.

Голяшкін подав апеляцію і її розгляд призначено на 12 червня.

Раніше суд встановив Голяшкіну та його адвокатам строк ознайомлення з матеріалами справи до 1 червня.

У квітні Солом'янський суд визнав суддю Голяшкіна потерпілим від дій детектива НАБУ, який нібито вимагав у нього хабар. НАБУ раніше цю справу закрило, але адвокат Голяшкіна поновив її через суд. Так само захист Голяшкіна добився відновлення ще одної справи про перевищення повноважень детективом бюро, а саме про незаконне розслідування, збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про Голяшкіна.

14 березня НАБУ повідомило про завершення розслідування справи Голяшкіна і відкрило підозрюваному та його захисникам матеріали справи для ознайомлення.

За версією детективів, суддя ВАСУ вніс завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 та 2016 роки. Йдеться про дві квартири у центрі Києва, записані на матір судді, але якими Голяшкін постійно користувався. Журналісти раніше з’ясували, що Голяшкін судиться за службове житло у Києві, стверджуючи, що йому ніде жити.

«Судовий репортер» нагадує – у грудні 2017 НАЗК видало роз’яснення, з якого випливає, що слідчий може почати розслідування щодо недостовірного декларування і незаконного збагачення тільки після перевірки і встановлення порушень НАЗК.

В НАБУ вважають, що НАЗК у такому роз'ясненні вийшло за межі своїх повановжень. На думку НАБУ, висновки НАЗК не можуть бути єдиним джерелом обставин, що свідчать про декларування недостовірної інформації чи незаконне збагачення.