У суді свідомо затягують справу про конфлікт інтересів заступника міністра – експерт ЦПК

Печерський суд Києва свідомо затягує розгляд справи про конфлікт інтересів у діях першого заступника міністра молоді та спорту Ігоря Гоцула. За три місяці суд так і не провів засідання, хоча строк притягнення до відповідальності у справі спливає вже 6 червня. Про це заявляють у Центрі протидії корупції.

Як пояснюють активісти, справа в тому, що заступник міністра перебуваючи на посаді Президента Федерації легкої атлетики, сприяв виділенню 86 мільйонів бюджетних коштів на користь очолюваної ним же федерації.

Ігор Гоцул. Фото з офіційного сайту міністерства

У жовтні 2017 року Центр протидії корупції звернувся до Національної агенції з питань запобігання корупції із заявою щодо конфлікту інтересів у діях першого заступника Міністра молоді і спорту Ігора Гоцула. Із цього приводу НАЗК відповіло, що вони вже отримали аналогічне звернення від народного депутата та перевіряють вказані факти.

У березні 2018 року НАЗК скерувало до Печерського суду Києва протокол про адміністративне порушення, а саме вчинення особою дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Печерський суд декілька разів призначав розгляд справи і щоразу відкладав через начебто “завантаженість судді”.

Так, останнє засідання мало відбутися 31 травня, проте його справу взагалі зняли з розгляду і знову через “завантаженість судді”. Це при тому, що тримісячний строк для притягнення до відповідальності замміністра закінчується 6 червня 2018 року, тобто вже за 5 днів. Розглядати справу мав заступник голови Печерського суду, суддя Білоцерківець О.А.

“Помічник суддів сказав, що орієнтовно справу призначили аж на серпень, що по суті означає автоматичне закриття провадження у зв’язку з закінченням строків притягнення до відповідальності”, — коментує юрист Центру протидії корупції Олександр Литвин. — У юристів таке свідоме затягування справи з подальшим закриттям називається “протягнути справу”. Це стандартна схема “відмазування” порушників від відповідальності в судах”, — додає юрист.

Цікаво, що в січні цього року заступника міністра Гоцула вже намагалися притягнути до відповідальності за несвоєчасне заповнення декларації. Проте справу закрили у зв’язку із закінченням строків притягнення до відповідальності