У НАЗК висловили претензії міському голові Соледара та депутату села

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про внесення припису Соледарському міському голові Олександру Степаненку стосовно його підлеглої Людмили Борисенко – у зв’язку з порушенням вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, – інформує офіційний сайт НАЗК.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Встановлено, що Людмила Борисенко, будучи посадовою особою органів місцевого самоврядування, не передала належні їй корпоративні права в управління іншій особі протягом 30 днів з моменту призначення на свою посаду у міськраді. Тепер голова міськради має провести службове розслідування та притягнути винних до відповідальності.

Також Національне агентство направило до суду 2 протоколи стосовно депутата Копилівської сільської ради Макарівського району Київської області Коваля Анатолія.

У НАЗК твердять, що встановлено: Анатолій Коваль, перебуваючи у статусі депутата Копилівської сільської ради, голосував за прийняття рішення про встановлення надбавки педагогічним працівникам Копилівського ДНЗ «Дзвіночок», завідувачем якого є його дружина. При цьому не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

Відповідальність за такі правопорушення передбачена частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема штраф – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.