Розпочато розслідування щодо митника, який «не побачив» контрабанду бурштину

У травні цього року працівник митного посту «Ужгород» здійснив митне оформлення та пропустив через державний кордон України смугою «зелений коридор» автомобіль «Мітсубісі». Саме в цьому авто митники Словаччини згодом виявили значну кількість незаконного бурштину.

Про це «Ні корупції!» стало відомо з офіційного повідомлення ДФС у Закарпатській області.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Відтак за матеріалами управління внутрішньої безпеки прокуратурою краю внесено до ЄРДР та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно посадових осіб митного посту за ознаками злочину частини 2 статті 364 Кримінального кодексу України за фактом зловживання службовим становищем працівником митного посту, – йдеться в офіційному повідомленні.

Крім того виявлено ще одне порушення на межі криміналу – інший працівник митного посту «Ужгород» здійснив митне оформлення та незаконний пропуск на територію України в режимі «транзит» транспортного засобу іноземної реєстрації для особистого користування. До баз даних митниці було внесено неправдиві відомості про водія, який на момент митного оформлення автомобіля фізично перебував за межами митного посту. І у цьому випадку почато розслідування за статтею 364 – зловживання владою або службовим становищем.