Недешеве «задоволення». За які гроші влада Маріуполя купує шпальти та ефіри?

В цьому році сума видатків запланованих в місцевому бюджеті на висвітлення діяльності міської ради Маріуполя та її виконкому на зрівняння із минулим роком зросла майже вдвічі,.

«Чому? Бо, апетити зростають, та у пункті додали видатки на республіканські ЗМІ», - каже депутат міської ради Максим Бородин.

За коментарем авторка статті звернулася до телеканалу, що виграв тендер.

«Що стосується безпосередньо «МТБ», то в 2018 році ми взяли участь в тендерах на ті види робіт, для яких маємо достатню виробничу базу і досвід реалізації подібних проектів. Точніше, «МТБ» виграв аукціон з двох телевізійних проектів: прямий ефір, який передбачає комунікацію мешканців Маріуполя з депутатами міськради (робоча назва - «Відверто з депутатом») (24 програми, 289,99 тис. Грн.) І спеціальний репортаж про людей робітничих професій ( «#Тут Варто працювати») (30 сюжетів, 199,98 тис. грн.). В цілому сума двох тендерів завершилися на користь телевиробництва «МТБ» тендерних торгів на виробництво і розміщення в ефірі склала 489,97 тис. Грн). Це 9,8% від загальної суми, передбаченої міськрадою на ЗМІ. Після завершення торгів і підписання договорів з міською радою ми почали реалізацію цих двох телепроектів: створення ефірного оформлення та студій, старт знімального процесу. Досвід роботи над подібними проектами у «МТБ» є. Умови та ресурси дозволяють їх реалізацію. Щодо участі в тендерах інших міських телересурсах і вартості виграних ними аукціонів - можуть відповісти тільки вони, або міська рада» - так коментує ситуацію  Іван Завражнов, комерційний директор «МТБ».

Слід зазначити, що конкурентів у «МТБ», як таких і не було. Адже другий учасник у тендері друковане ЗМІ -  проти телебачення.

Маріупольський громадський діяч, представник «Центру громадських ініціатив» Олег Харченко називає цей тендер гумористичним, так пояснюючи свою думку: «Задля створення  конкуренції на тендері по закупці послуг друкованого ЗМІ, другим учасником була телерадіоорганізація. Засновник і першого учасника (газети) і другого учасника (телеканал) – відомий олигарх, чиї колишні співробітники нині є чиновниками міськради та його виконкому.Таким чином, влада Маріуполя, ставленники відомого олигарха, піарят себе за бюджетні гроші  на каналах цього ж олігарха».

Й насправді якщо перевірити вихідні данні, то кінцевим бенефеціаром і газети «Приазовский рабочий», і ТК «МТБ» є Холдинг Метінвест,  який є власністю відомого в країні олігарха Ріната Ахметова, про що можна дізнатися з інформаційних сторінок

Тим не менш, регіональні телевізійники стверджують, що рентабельність реалізації таких тендерних проектів недостатня. А ціна лотів не така вже й економічно приваблива.

«І не лише для нас, але і для інших телемовників, я гадаю. Якщо виробляти і розміщувати даний продукт як самостійний на базі продакшн-студії - реальні витрати в рази перевищать пропоновану оплату. Лише в загальному обсязі діяльності телеканалу і умови, що даний продукт не тільки виробляється, а й розміщується в ефірі каналу - участь в тендерах міськради не є збитковою» - ділиться своїми думками Іван Завражнов, комерційний директор «МТБ» (телеканал «Маріупольське телебачення»)

Якщо казати про загальну суму витрат на висвітлення діяльності Маріупольської міськради, то у відповіді на інформаційний запит, є наступна інформація, що в минулому році загальні витрати склали - 2 мільйони 483 тисячі.

Запит Гаркуші Ю. до Маріупольської міськради

Юлія Гаркуша

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.