Держслужбовець отримав 5 років ув’язнення за 44 тисячі гривень хабара

У Тернопільській області посадовець – начальник реєстраційної служби, – вимагав і одержав неправомірну вигоду у сумі 44 000 грн за сприяння у проведенні державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок. Обвинуваченого засуджено до 5 років позбавлення волі, – інформує прес-служба прокуратури Тернопільської області.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як йдеться у повідомлення, прокуратурою Тернопільської області здійснювалось розслідування та підтримано державне обвинувачення за частиною 3 статті 368 КК України (вимагання та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди) стосовно колишнього начальника реєстраційної служби одного з районних управлінь юстиції.

Державним обвинувачем доведено у суді що посадовець, працюючи начальником реєстраційної служби вимагав і одержав неправомірну вигоду у сумі 44 000 грн за сприяння у проведенні державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок. Договори для реєстрації земельних ділянок були подані місцевим фермером, а посадовець забороняв їх реєструвати, поки не отримає за них 44 000 грн неправомірної вигоди.

 Правоохоронці затримали державного службовця при одержанні ним вищевказаної суми.

Тернопільський міськрайонний суд погодився із позицією прокурора і визнав посадовця винним у вчиненні злочину за частиною 3 статті 368 КК України та призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна. Також, відповідно до вироку суду, засуджений впродовж трьох років не має права обіймати посади в органах державної влади.