Суд не побачив корупції в діях закарпатських прикордонників

Суд виправдав колишнього інспектора прикордонної служби по роботі з іноземцями та адміністративного провадження відділу прикордонної служби «Лужанка» Мукачівського прикордонного загону, звинуваченого в отриманні хабара. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Берегівського райсуду Закарпатської області від 11 травня.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Обвинувачному інкримінувалось отримання 17 950 грн хабара за перевезення товарів широкого вжитку на територію України з Угорщини.

Зокрема, начебто отримав неправомірну вигоду від 246 невстановлених осіб за переміщення товарів китайського виробництва а територію України з Угорщини, в розмірі по 50 гривень з кожного, від 11 невстановлених осіб за переміщення товарів побутової хімії - по 150 гривень з автомобіля, а від інших 20 невстановлених осіб за перевезення замків - по 200 гривень з кожного. За матеріалами справи, суми власноручно записав на аркуші паперу, який зберігав у приміщенні пункту пропуску ВПС «Лужанка» разом із отриманими коштами.

В суді чоловік вину не визнав. Пояснити походження грошей в приміщенні пункту пропуску не зміг. Зазначив, що не мав доступу до цього приміщення і не знає в кого був такий доступ. Крім того пояснив, що він щоранку здійснює доповідь керівництву щодо кількості автомобілів, які перетнули кордон, особи якого громадянства перетинали кордон і таке інше. У зв'язку з цим він здійснював певні записи та нотатки. Однак, обвинувачений пояснив, що не знає як в аркуш паперу з його рукописними записами (почерк підтверджено експертизою), в який були загорнуті кошти, потрапив до приміщення пункту пропуску. Також пояснив, що у військовій прокуратурі його допитували в якості свідка і пояснили, що адвокат йому в даному випадку не потрібен. Хто саме це сказав, обвинувачений не пам'ятає. Просив суд виправдати його, оскільки обставини, викладені в обвинувальному акті, є надуманими.

Його визнали невинуватим. Суд зауважив, що слідчі військової прокуратури не встановили, хто саме давав прикордоннику неправомірну вигоду за переміщення товарів, також не встановили які саме товари були переміщені через кордон та на яких автомобілях. А сума неправомірної вигоди органом досудового розслідування встановлена виключно виходячи з розміру знайдених під час обшуку коштів.

Суд дійшов висновку, що зв'язок між нотатками та діями (отриманням хабарів) відсутній і формулювання обвинувачення викладене на підставі припущень органу досудового розслідування.

Також перед судом постав начальник відділу прикордонної служби «Косине» Мукачівського прикордонного загону. Його звинуватили у зловживанні службовим становищем з корисливих мотивів, що завдало істотної шкоди. За версією обвинувачення, в листопаді 2015-го, отримавши інформацію від першого заступника начальника ВПС «Косине» про виявлення в районі осіб на вантажному автомобілі, які намагаються перетнути кордон з України в Угорщину та готуються до правопорушення, прикордонник не організував невідкладних спеціальних заходів, не доповів вищестоящому керівнику, а навпаки через знайомого єгера передав цю інформацію особам, які були в автомобілі і наказав, щоб вони повертались у глиб території України. Він начебто робив це з метою отримання неправомірної винагороди третьою особою.

Цей обвинувачений також вину не визнав. Суд його виправдав і визнав обвинувачення недоведеним і надуманим.