Справу екс-депутата Мартиненка передано на розгляд суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього депутата Миколи Мартиненка, а, також громадян Переломи С.В., Журила Р.М., Сорокіна О.Г., Богданця В.І., Василькова В.О., – інформують у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі на сторінці у мережі «Фейсбук».

Досудове розслідування справами детективами НАБУ заварешено.

Екс-депутата Микола Мартиненко. Фото з сайту УНІАН

У САП нагадують, що обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених частиною 5 статті 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), частиною 3 статті 209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), частини 1 статті 255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, зазначують у САП, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» №70/13 через австрійську компанію-посередника STEUERMANN Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.

Разом з тим досудове розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався було затримано та обрано запобіжний захід, досудове розслідування триває.

Нагадаємо, депутат Микола Мартиненко до парламенту був обраний як представник партії «Народний фронт». Після скандалу із обвинуваченням у корупції Мартиненко склав депутатські повноваження.