У НАБУ закінчилися строки розслідування щодо судді із Харкова

У Національного антикорупційного бюро закінчився строк розслідування справи судді Господарського суду Харківської області Тетяни Денисюк. Про це повідомляє «Судовий репортер» із залу Солом'янського суду.

Суддя Тетяна Денисюк. Фото з сайту "Судовий репортер"

Строк досудового розслідування закінчився у понеділок, 21 травня. За словами адвокатів судді, НАБУ клопотало у Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про продовження строку, захист подав заперечення.

21-22 травня Солом'янський суд розглядав клопотання прокурора про продовження строку дії обов'язків підозрюваної Денисюк ще на два місяці.

Суддя Ірина Антипова залишила клопотання прокурора САП про продовження строку обов'язків без задоволення. Ухвала оскарженню не підлягає.

Чим мотивувала своє рішення суддя Антипова поки невідомо. Повний текст буде проголошено 26 травня.

«Судовий репортер» нагадує: у квітні цього року Солом’янський суд Києва в особі судді Вадима Сеніна не визнав суддю Денисюк підозрюваною і відмовив у застосуванні запобіжного заходу. Суд вирішив, що судді не повідомлено про підозру у встановленому законом порядку. Після цього НАБУ і САП повторно звернулись до суду. Повторно про підозру Денисюк не повідомляли.

Після повторного клопотання суд застосував до Денисюк запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання і, зокрема, зобов'язав носити електронний браслет.

Із січня 2017 року НАБУ розслідує кримінальне провадження щодо судді Господарського суду Харківської області Тетяни Денисюк. У березні 2018 їй повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем і винесенні завідомо неправосудного рішення (ч.2 ст.364 і ч.1 ст.375 КК).

Йдеться про ухвалу в господарській справі, якою в грудні 2016 суддя Денисюк зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» газ і газовий конденсат, арештовані у справі нардепа Олександра Онищенка.