«Укроборонпром» підозрюють у перерахунку 198 мільйонів фіктивній фірмі

Результати аудиту держконцерну "Укроборонпром" показали перерахування 198 мільйонів гривень фіктивній фірмі та 41% неефективних підприємств, – повідомляє «Українська правда» із посиланням на проект «Марлін».

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

За даними проекту, перевірка Державної аудиторської служби за період з 2015 та 9 місяців 2017 року виявила, зокрема, що учасник концерну ДП "Спецтехноекспорт" перерахувало 198 млн гривень фірмі ТОВ "Картер груп", яка, за даними Генеральної прокуратури, має ознаки фіктивності. У звіті також вказано, що перевірка контрагентів концерном проводиться несвоєчасно.

Зазначається також, що аудиторам не вдалося підтвердити фактичну наявність створених матеріальних цінностей на загальну вартість близько 177 млн гривень. Через порушення строків доставки продукції Міноборони нарахувало концерну штраф на загальну суму близько 13 млн гривень.

Крім того, розповідає проект, у 2017 році кількість підприємств у структурі "Укроборонпрому", які отримали оцінку "неефективно", збільшилася з 35 до 41 підприємства, або з 35,4 до 41%.

"Зношеність основних фондів у 2016 році становила 67% і зросла до 96,3% - за 9 місяців 2017 року", - додається в повідомленні.

Також, розповідають у проекті, аудитори помітили, що підприємства концерну завантажені лише на 30%, при тому що наявні потенційні можливості поставки понад 1100 зразків озброєння та техніки на загальну суму понад 2,5 млрд грн.