У Полтаві відмінили вирок про ув’язнення чиновниці за хабар на 5 років

Апеляційний суд Полтавської області змінив вирок суду першої інстанції, яким колишній чиновниці Держекоінспекції Валентині Лісовській призначили 5 років ув’язнення за хабар, і ухвалив закрити провадження по справі. Про це повідомляють «Наші гроші» із посиланням на автора Дарину Синицьку із видання «Полтавщина».
4 травня 2017 року Київський райсуд Полтави засудив Лісовську до 5 років ув’язнення з конфіскацією майна (окрім квартири) та позбавленням права обіймати посади, пов’язані зі здійсненням адміністративно-господарських обов’язків та функцій представника влади строком на один рік.

Парк Гадяцький. Фото із сайту "Палтавщина"

У тексті вироку було вказано, що у березні 2015 року тодішні громадський інспектор з охорони довкілля Полтавської області Дмитро Шапран та заступник начальника відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу, старший держінспектор з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області Валентина Лісовська знайшли порушення у ландшафтному парку «Гадяцький».

Екоінспектори запропонували ліснику, який мав нести відповідальність за порушення, «вирішити» питання про не внесення даних про порушення до актів перевірок.

Шапран та Лісовська хотіли 20 тис грн., але погодилися зменшити розмір хабара до 15 тис грн. Лісник звернувся до правоохоронців. За допомогою мічених купюр хабарників викрили.

Рівно за рік після затримання Шапран помер. Ще за рік суд виніс вирок Лісовській. Її адвокат подав апеляцію. Оскаржити рішення намагалася і прокуратура.

Захисник колишньої чиновниці Олександр Швидкий спочатку вимагав перегляду справи у суді першої інстанції, а потім — його скасування та виправдання Лісовської. Прокуратура ж вважала, що вирок райсуду занадто м’який. Прокурор Ярослав Толмачев просив призначити Лісовській 6 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади упродовж 3 років та з конфіскацією майна.

Заслухавши усі сторони справи, колегія апеляційного суду вирішила, що вирок райсуду несправедливий. Суд зауважив, що слідчий не відкрив стороні захисту частину матеріалів справи, а суд першої інстанції не звернув увагу на заяву захисту про те, що їх не ознайомили з частиною доказів. Через що частина доказів взагалі не могла бути долучена до справи.

Крім того, за показами лісника, гроші вимагав та отримав Шапран. Лісовська знала про неправомірну вигоду, але нічого про гроші не говорила. Також у матеріалах провадження відсутні докази про передачу хабара Лісовській безпосередньо чи через посередника.

В результаті 24 квітня судді вирішили скасувати вирок Київського райсуду Полтави та закрити кримінальне провадження, оскільки слідчі не встановили достатніх доказів для доведення винуватості Лісовської, можливість їх отримання була вичерпана (другий фігурант справи помер).

Суд також постановив повернути 97 тис грн. застави, які за неї внесли, та зняти арешт з її квартири. Прокуратура має 3 місяці на оскарження рішення у касації.