Екс-директора держпідприємства засудили по «корупційній» статті, бо отримав із бюджету майже мільйон

Колишнього директора державного підприємства «Дослідне господарство «Новоселівське» (Котовський район Одеської області) визнано винним за частиною 2 «корупційної» статті 364 Кримінального Кодексу – зловживання владою або службовим становищем. Такий вирок прийняла суддя Котовського міськрайсуду Г.Павловська.

Фото - ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як стало відомо із матеріалів справи, мова йде про те, що директор ДГ «Новоселівське» у 2010 році подав заявку на участь у державній компенсаційній програмі, згідно з якою підприємство отримало із держбюджету 963 з половиною тисяч гривень. При цьому слідство твердило, що на момент подачі заявки на підприємстві була заборгованість по сплаті податків на 424 тисячі гривень. За версією слідства, директор подав документи, згідно з якими заборгованості не було – власне щодо цього і висунуто звинувачення.

Посадовець своє провини не визнав. В підсумку 04 квітня суд визнав екс-директора винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 364, а також частини 2 статті 366 КК України – службове підроблення. При цьому суд звільнив засудженого від відбування основного покарання. Водночас заборонив обіймати посади у державних органах.

Вимогу прокурорів повернути державі 963 з половиною тисячі суд залишив без розгляду. Одна із мотивацій – гроші пішли на потреби підприємства, а не особисто директору.

Вирок суду першої інстанції може бути оскарженим в порядку апеляції.