За 6 тисяч гривень хабара районний начальник виконавчої служби отримав 5 років ув’язнення

Суд визнав винним колишнього начальника Красилівського районного відділу державної виконавчої служби ГТУ юстиції в Хмельницькій області Віталія Болюха у вимаганні та отриманні хабара, та присудив йому п’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна, окрім житла.

Фото - ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Такий вирок 23 квітня присудив Хмельницький міськрайонний суд, – інформують «Наші Гроші» із посиланням на «Хмельницький незалежний портал».

З матеріалів справи відомо, що на початку грудня 2016 року до Болюха звернувся власник автомобіля «Fiat Scudo» з проханням надати листа-підтвердження про зняття арешту з транспортного засобу. Для цього він передав начальнику ДВС оригінали техпаспорту і доручення та розписку від попереднього власника машини.

Болюх зняв копії документів і поставив вимогу надати йому шість тисяч гривень.

Через кілька днів начальник ДВС виніс постанову про звільнення майна боржника. Того ж дня власник автомобіля передав Болюху 5800 тис грн. Ще 200 грн. власник авто виторгував собі на дорогу. Після цього керівника виконавчої служби затримали правоохоронці.

У суді Болюх заявив, що грошей не вимагав і не зловживав службовим становищем, а одержаних 5800 грн. він сприйняв як подяку.

Не зважаючи на невизнання вини обвинуваченим, суддя Андрій Місінкевич дійшов висновків, що вина посадовця доводена сукупністю досліджених доказів.

Крім цього, суд зобов’язав стягнути з Болюха 500 грн. моральної шкоди на користь потерпілого.

Як відзначають «Наші гроші», при визначенні покарання Болюху суддя Місінкевич вказав, що врахував його молодий вік та його розкаяння у скоєному. При цьому, він обвинувачений був по «корупційній» статті – частині 3, статті 368 КК, мінімальний термін по якій складає п’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавлення права займати посади протягом трьох років. Тому суддя виніс мінімальний вирок.