НАБУ затримало екс-керівника держпідприємства, якого підозрюють у корупційному злочині

Ілюстрація з офіційного сайту НАБУ

Минуло тижня, 10 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України затримали у Вінниці колишнього керівника ПрАТ «Київ – Дніпровське МППЗТ», 100 % акцій якого належать державі.

Як інформує офіційний сайт НАБУ, підозрюваний останні півроку переховувався від органу досудового розслідування.

Як встановило слідство, екс-керівник підприємства, зловживаючи службовим становищем, восени 2016 року уклав із заздалегідь визначеною страховою компанією два договори добровільного страхування, на виконання яких сплачено 8,8 млн грн.

Втім, твердять у НАБУ, намірів виконувати страхові зобов’язання не було. Про це, зокрема, може свідчити той факт, що держпідприємство за керівництва підозрюваного жодного разу не звернулось до страхувальника за отриманням страхових виплат через настання страхових випадків, яких, як з'ясували детективи НАБУ, було не менше 50 впродовж дії цих договорів.

28 листопада 2017 року екс-керівнику держпідприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України – «Зловживання владою або службовим становищем».

Оскільки місцезнаходження особи на той момент було не відомо, про підозру повідомлено у передбачений в таких випадках Кримінальним процесуальним кодексом спосіб (з урахуванням положень ст.ст. 278, 111, 135 КПК України), 1 грудня 2017 екс-керівника ДП оголошено в національний розшук.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із вересня 2016 року за матеріалами перевірки господарської діяльності підприємства Міністерством інфраструктури України.