Депутата Дейдея чекають у НАЗК – хочуть пояснень щодо конфлікту інтересів

Депутат Євген Дейдей. Фото - з офіційного сайту Верховної Ради України

Національне агентство з питань запобігання корупції повторно запрошує народного депутата України Євгена Дейдея для пояснень щодо конфлікту інтересів, – інформує офіційний сайт відомства.

Як йдеться у повідомлені, народного депутата викликають для забезпечення реалізації прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності і яка має право подати пояснення і зауваження до змісту протоколу.

У НАЗК встановили, що Євген Дейдей у вересні 2017 року всупереч вимогам законодавства використав депутатські повноваження задля задоволення приватного інтересу, тобто – здійснював дії на користь себе під час направлення депутатського звернення до Генерального прокурора України.

Як роз’яснюють у НАЗК, такі обставини зумовили виникнення суперечності між службовими/представницькими повноваженнями народного депутата України Дейдея Є.С. та його приватним інтересом, що вплинула на об’єктивність або неупередженість вчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Відтак в цьому випадку є ознаки порушення вимог Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Також вказане діяння містить ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Євгена Дейдея повторно запрошено прибути до Національного агентства, оскільки перше запрошення нардеп проігнорував. Відтак парламентаря чекають 16 травня з 09:00 до 18:00 години – для надання пояснень та зауважень щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення.

Нардеп Євген Дейдей потрапив до парламенту під номером 32 списку партії «Народний Фронт», є членом однойменної фракції.