В Одесі росте черговий нахаббуд, мер міста під будівництво перекриває дорогу

Ласа територія біля Чорного моря завжди вабить в Одесі нечистоплотних забудовників, які реалізують численні корупційні схеми, щоб захопити цінної землі якомога більше, навіть порушуючи закон.

І звичайно, що ці схеми проходять там, де контролюючі органи замість того, щоб виконувати свою роботу, заплющують очі на ігнорування норм закону.

У минулому році на прибережній території стартувала, за документами, реконструкція готелю. Але насправді замовник будівництва й забудовник значно відхилились від дозволеної реконструкції, вже вигнавши замість шістьох поверхів вісім і розширивши прилеглу територію.

При цьому місцева влада, яка й погодила сумнівну забудову, ніяк не реагує на нахаббуд, а мер міста навіть своїм розпорядженням перекриває через будівництво дорогу.

Подробиці - в розслідуванні «Ні корупції».

Замість невеличкого готелю - грандіозна споруда

Надіславши запит до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) з запитанням, хто замовив будівництво на вулиці Львівській в Одесі, на скільки поверхів розрахована нова будівля і хто веде таку масштабну забудову, ми отримали відповідь: замовником начебто реконструкції старого готелю у прибережній зоні виступає якийсь Хаджізаде Рашад Равшан Огли Хаджі Зада Равшан. Будівля повинна мати не більше шести поверхів. І іноземець отримав дозвіл не на нове будівництво, а на реконструкцію існуючого готельного комплексу з розміщенням ресторану та приміщеннями для обслуговування населення. Роботи проводить компанія ПП «Монарх».

Справді, ще нещодавно на Львівській, 1б розміщувався невеличкий готель «Уютный» всього на три поверхи.

Колишній готель "Уютный". Фото з відкритих джерел

"Реконструкція". Фото з відкритих джерел

У 2016 році Рашад Хаджізаде отримав дозвіл на реконструкцію охоронно-інженерного комплексу під ресторан. Будівництво тоді начебто вела компанія «Ай сі ен».

Але на цьому підприємливий турок не зупинився – і, якщо вірити офіційній відповіді з ДАБІ, вирішив зробити реконструкцію невеличкого готелю, а в реальності звів масштабну споруду вже на вісім поверхів, яка значно розповзлася в ширину. 

Наразі будівництво, незважаючи на те, що фактично дозвільних документів на таку грандіозну споруду в замовника немає, йде повним ходом.

Іноземні порушники

Хто ж в Одесі так активно будує нахаббуд? Як з’ясувалось, обидві фірми, які, за документами, мають право працювати над начебто реконструкцією, а насправді фактично зводять нову будівлю, належать іноземцям.

Так, згідно з даними аналітичної системи YouControlТОВ «Ай сі ен», яку зареєстрували всього два роки тому, заснована кількома іноземцями – Їлдирим Нурі з Туреччини, а також якимось Телманом Аббасовим.

ПП «Монарх», зареєстроване ще в далекому 1997 році, належить, вочевидь, родичу Телмана Аббасова Азізу Аббасову, який є громадянином Азербайджану.

Фото з відкритих джерел

Будівництво йде повним ходом. Фото з відкритих джерел

Земельні ділянки, на яких ведеться скандальне будівництво, площею 529 і 651 квадратний метр відповідно з 2013 року належать замовнику робіт Рашаду Хаджізаде.

Також слід додати, що Хаджізаде скуповує землю навколо – так, у 2017 році він придбав ще одну ділянку площею 318 квадратів. Забудовник не зумів ще змінити цільове призначення цієї ділянки, воно залишається – для індивідуального дачного будівництва.

Додамо також, що в порушення закону на будівельному майданчику немає паспорта об’єкту. Забудовник ігнорує й цю вимогу закону.

Влада на боці забудовника?

Незважаючи на те, що забудовник відверто порушує закон, побудувавши замість шістьох поверхів уже вісім, міська влада йде йому назустріч і навіть перекриває через будівельні роботи на чотири дні дорогу .

Відповідне розпорядження підписав безпосередньо одеський міський голова Геннадій Труханов. Інформацію можна знайти на офіційному сайті мерії.

Зокрема рух автомобілів було перекрито через «реконструкцію діючого готельного комплексу з розміщенням ресторану та приміщень для обслуговування населення». Дорогу перекривали з 14 по 19 березня 2018 року.

Більше того, замовник реконструкції-будівництва Хаджізаде на початку цього року навіть звернувся в суд, щоб визнати протиправним та скасувати рішення про скасування дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, на якій вільно розкинулась новобудова.

Чим закінчиться ця справа, наразі невідомо, але, очевидно, що скандальний забудовник досить упевнено себе почуває, не відчуваючи загрози своїй діяльності.

Це і зрозуміло, адже поки міська влада і контролюючі органи з якихось причин жодним чином не реагують на порушення закону, кожен, хто має гроші, може будувати, що завгодно і як завгодно.

Олена Зігульська, для "Ні корупції!"

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.